חברת ארזנט - פתרונות אינטרנט ריכזה עבורכם רשימת שאלות נפוצות אשר נתקלנו בהם במהלך השנים בעת בנייה ואחסון אתרי אינטרנט

אנו מקווים שפרסומם כאן יעזור לכם להגיע להחלטות ולהבין יותר לעומק את עולם האינטרנט

באם בכל זאת נתקלתם בבעיה אשר לא מצאתם את פתרונה כאן הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר

A A A
הדפסשלח לחבר

כיצד ניתן לקבל תמיכה מחברת ארזנט - פתרונות אינטרנט ?
חברת ארזנט - פתרונות אינטרנט עומדת לשירותכם בדרכים הבאות:

 1. טלפון משרד: 077-2148004 | פקס: 077-2148005.
 2. טלפון לבירורים והזמנות: 0524-594563.
 3. דוא"ל למחלקת התמיכה: Support@ErezNet.co.il
 4. דוא"ל למחלקת מכירות: Sales@ErezNet.co.il
 5. טופס התקשרות לחברת ארזנט - פתרונות אינטרנט.
 6. הצעות מחיר והזמנות בפקס.

כל פניה תיענה ותזכה לתשומת הלב המלאה, נציגינו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה וידעו לתת מענה מהיר ומקצועי.

בנוסף חברתנו עושה את כל המאמצים על מנת לספק פתרונות לתקלות טכניות של לקוחותינו ומספקת מידע עשיר מעבר לצרכי הלקוח, לכן בנינו עבורכם מספר רב של מדריכים, מאמרים ומידע טכני עשיר שיענה לרוב שאלותיכם ולכן מומלץ לבקר בו בשעת הצורך - מדריכים ומידע טכני.

האם יש שדרוגים חדשים במערכות חברתכם ?
כן. חברת ארזנט - פתרונות אינטרנט משדרגת את מוצריה כל הזמן ואתם מתעדכנים ונהנים מהשיפורים החדשים ללא תוספת תשלום.

האם אוכל להשתמש בדומיין שיש כבר ברשותי ?
כן. לאחר הזמנת בניית אתר / אחסון אתר ושרת תוכלו לשלוח בקשה להגדרת הדומיין הקיים שברשותכם.
על מנת להשתמש בדומיין בקיים עליכם לבקש להעביר את הדומיין לשרתי חברת ארזנט - פתרונות אינטרנט, אנו נלווה אתכם בשינוי הDNSים של הדומיין לשרתי חברתנו בקלות ובמהירות.

איך מתבצע שלב עיצוב האתר ?
לאחר הזמנת אתרכם ואפיונו, צוות המעצבים בחברתנו יבנה עבורכם סקיצה ראשונית (לפי בקשתם), ולאחר קבלת הסקיצה צוות המעצבים יתן דגש על השינויים שתבקשו עד שתיהיה מרוצים מעיצוב אתרכם.

האם אפשר לשלוח עיצוב פרטי שלי ?
כן. ניתן לשלוח עיצוב מוכן בפוטושופ ו/או בקבצי תמונות (חתוך CSS) ואנחנו נעלה אותו במקביל לבניית אתרכם.

האם לחברתכם יש מערכת ניהול תוכן, כך שאוכל לעדכן לבד את אתרי ?
כן. חברתנו פיתחה מערכת ניהול תוכן מושלמת, עם ממשק ניהול פשוט, יעיל ונגיש מכל מקום בעולם.
המערכת שלנו מותקנת ופועלת בהצלחה במאות אתרי אינטרנט ופורטלים מובילים. מערכת ניהול התוכן מאופיינת בגמישות תפעולית רבה, ומתאימה בקלות לאתרי אינטרנט ופורטלים שונים ומגוונים כגון ולא רק: אתרי תדמית, אתרי פלאש חזית, אתרי מסחר, אתרי מכירות, אתרי חדשות מסוגים שונים.

כיצד ניתן לראות שינוי בכמות הגולשים הזורמת לאתר ?
לאחר קבלת אתרכם, ניתנת האפשרות להיכנס באופן עצמאי למערכת ניהול הסטטיסטיקה הידידותית ולהוציא בקלות דוחות נקודתיים לפי המידע שמעניין אתכם אודות הגולשים באתרכם.

ריכזנו בעבורכם גם שאלות כלליות, הקשורות בעולם האינטרנט:

מי מנהל את האינטרנט ?
האינטרנט הוקם כפרויקט של משרד ההגנה האמריקאי, מאוחר יותר בשנות ה- 90 הופקעה רשת האינטרנט מהשליטה של ממשלת ארה"ב וכיום אחראים מספר גופים בינלאומיים להסדרת פעילותו כמו: ה-ICANN הממונה על הקצאת השמות והכתובות ברשת, ISOC שמתאם את הפעילות הבינלאומית ו IETF שאחראי על קביעת התקנים באינטרנט.
לרשת האינטרנט איפיונים של מערך תקשורת הפועל על פי עקרונות אנרכיסטיים, הגופים המנהלים אחראים רק להסדרת הפעילות ואין להם השפעה על התכנים והנגישות, למעט במקרים חריגים מאד בהם יכולות מדינות להגביל את הנגישות ותעבורת האינטרנט.
בישראל האחריות על הסדרת הפעילות באינטרנט היא על איגוד האינטרנט הישראלי.

מהם שימושי האינטרנט ?
האינטרנט (בעברית: "מירשתת") היא רשת מחשבים גלובלית המחברת רשתות מחשבים שונות ומקשרת בין מיליוני מחשבים בכל העולם. המחשבים המחוברים לאינטרנט מתקשרים באמצעות חבילות מידע של פרוטוקולי תקשורת, הנקראים פרוטוקולי TCP/IP.
בראשיתו, האינטרנט נוצר כרשת בצבא האמריקני. לאחר מכן שימש כאמצעי להעברת מידע מדעי בין אוניברסיטאות. אל הציבור הרחב הגיע לראשונה בתחילת שנות ה – 90 של המאה ה – 20, במידה רבה הודות להמצאת הדפדפן ופתיחתו של ה – World Wide Web לשימוש מסחרי. בתוך זמן קצר נוצרה מהפכה חברתית של ממש ופריחה של מאות מיליוני משתמשים.
דוגמאות לשימושים באינטרנט:

 • World Wide Web.
 • דואר אלקטרוני (Email).
 • קבוצות דיון ופורומים.
 • NTP.
 • מסרים מידיים (IM) דוגמת ICQ ו – Msn Messenger.
 • שיתוף קבצים (P2P, FTP וכו').
 • קבילות.
 • טלוויזיה ורדיו.

מהו איגוד האינטרנט ?
איגוד האינטרנט הישראלי הינה עמותה הפועלת לקידום השימוש באינטרנט לצרכי מחקר, תקשורת ושיתוף פעולה בין גורמים שונים. למרות היותו גוף עצמאי ובלתי תלוי, נחשב האיגוד בעל השפעה רבה בתחום האינטרנט ומהווה סמכות עליונה בנושאים שונים. האיגוד הינו שלוחה של איגוד האינטרנט העולמי (Internet Society) המהווה מעין "וועד מנהל" המסדיר תחומי פעילויות שונים באמצעות שיתופי פעולה בין הגופים הפועלים בכל מדינה.
לאתר איגוד האינטרנט הישראלי.

מהו אתר אינטרנט ?
אתר אינטרנט הוא אוסף של דפי אינטרנט (ולעיתים משאבים נוספים) המקושרים ביניהם ובדרך כלל שותפים לשם תחום מסוים. בדרך כלל מדובר בדפים שכולם מוחזקים על אותו השרת, אם כי לעיתים שרת אחד עשוי לארח מספר אתרים. אתרים רבים מאוחסנים אצל ספקי שירות אירוח אתרים. אתרי אינטרנט מאורגנים כך שהם מנוהלים ע"י גורם יחיד, מנהל האתר.
כיום ישנם כ – 80 מיליון אתרי אינטרנט בעולם בעלי שמות מתחם.
מכלול אתרי האינטרנט הזמינים לציבור נקרא באנגלית ה – World Wide Web (רשת כלל עולמית) או WWW. מקובל להתחיל שמות מתחם של אתרי אינטרנט בקידומת הזו, אם כי אין לכך שום סיבה טכנית.

מהו דפדפן ?
דפדפן (באנגלית : Browser) הוא תוכנה המאפשרת לקרוא ולתקשר עם דפי אינטרנט. לרוב הדפדפנים תומכים בפרוטוקולי FTP, http, https, ובקבצים שונים כגון תמונות JPG, PNG, GIF קבצי תוכן כגון: HTML, CSS, JAVASCRIPT, SWF ועוד. הדפים נמצאים בשרתי אינטרנט ברשת האינטרנט העולמית.

מהו אתר תדמית ?
כיום בעידן האינטרנטי לכל עצמאי או עסק חדש/ותיק חייב להיות ייצוג באינטרנט.
מטרתו העיקרית של אתר תדמית, לשמש כ"כרטיס הביקור" של העסק באינטרנט, אך גם הרבה מעבר לכך. אתרי תדמית הינם אתרים המיועדים בדרך כלל לבעלי עסקים, חברות ועצמאיים המעוניינים להציג ולקדם את עסקם באינטרנט.
אתרי תדמית מורכבים ממספר דפי אינטרנט המציגים מידע על העסק כגון: הצגת מוצרי העסק, שרותיו של העסק, יצירת קשר עם העסק, פרופיל העסק.

מהו דואר אלקטרוני ?
דואר אלקטרוני (בראשי תיבות: דוא"ל, באנגלית: E-mail) הוא הודעה אלקטרונית המועברת ממחשב למחשב דרך רשת שרתים. ניתן לשלוח דואר אלקטרוני בפורמט טקסט פשוט או HTML וניתן לצרף להודעת דואר אלקטרוני גם קבצים. ניתן לשלוח הודעת דואר אלקטרוני ליותר מנמען אחד במקביל. דואר אלקטרוני נבדל משרותי העברת הודעות אחרים ברשת כגון צ'אט ושרותי מסרים מידיים בכך שמשלוח הודעת דואר אלקטרוני מתבצע א-סינכרונית, כלומר אינו מחייב יצירת קשר דו-כיווני בין השולח למקבל: השולח מחבר את ההודעה ושולח אותה. ההודעה עוברת ברשת דרך שרת אחד או יותר עד לשרת שמאחסן את תיבת הדואר של הנמען, ושם היא מחכה לנמען עד שזה מחליט לקרוא את הודעות הדואר שבתיבת הדואר שלו.

מהו W3C ?
Consortium, או בקיצור W3C, הינו ארגון בינלאומי העוסק בתקינה באינטרנט. ארגון זה התפתח בעקבות תקינת שפת הHTML בה כתובים אתרי אינטרנט. הW3C מפרסם גם תקנים נוספים בתחום הצגת וייצוג תוכן ומידע ב-Web. למשל, הוא פרסם תקנים לXML וCSS.
הקפדה על יישום תקני האינטרנט (Web Standards) באופן זהה בכל אתר אינטרנט ברשת, נועדה לגרום לכך שכל דפדפן תקני יציג חווית גלישה זהה ויציג את האתרים באופן דומה, וזאת מבלי שכותבי האתרים יצטרכו לכתוב את אתרם מספר פעמים (ולהתאים את האתר לכל דפדפן בנפרד). לארגון ה-W3C סניפים בכל רחבי העולם ואף בישראל.
לאתר הרשמי של ארגון הW3C.

מהו בלוג ?
בלוג (בעברית "יומן רשת" או "רשומון") הוא אתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות ("פוסטים") העוסקות בחוויות, חדשות ומאמרים, אשר תכניהם גלוים לגולשי האינטרנט לשם קריאה ובדרך כלל אף לתגובה.
הרשומות מסודרות בדף הבית ובדפי הקטגוריה ע"פ הנושא החדש ביותר בהתחלה והישן ביותר בסוף. בעלי בלוג נקראים "בלוגרים" וקהילת בלוגרים נקראת "בלוג ספירה".

מהו פורום ?
פורום ו/או מערכת פורומים הוא אתר אינטרנט או חלק מתוך אתר אינטרנט המשמש לקיום דיונים בנושאים מוגדרים או כלליים. גולשים רשאים לכתוב הודעות, לפתוח דיון בנושא חדש או כתגובה להודעה קיימת.

מהו בוט / רובוט / עכביש / זחלן ?
בוטים, ממילת הקיצור עבור המילה האנגלית לרובוטים, ידועים גם בשם עכבישי רשת או זחלנים. מדובר במשימות אוטומטיות שמנועי חיפוש מפעילים על מנת לסרוק את האינטרנט. הם מבצעים משימות מחזוריות בעלות נפח גדול ומתמקדים בעיקר בעיבוד קוד טקסטואלי.

מהי אופטימיזציה ?
אופטימיזציה לאתר אינטרנט, היא שיפורו באמצעים טכנולוגיים ותוכניים על מנת לקדמו על פני אתרים אחרים בתחומו בחיפוש האורגני (הרגיל) של מנועי חיפוש.
כיום מעל 80% מכלל החיפושים מתבצעים במנוע החיפוש גוגל ו- 75% אינם קוראים תוצאות מעבר לעמוד השני. המשמעות היא ש"אם אתה לא שם אתה לא קיים". על חברה שרוצה להצליח באינטרנט, יש לנקוט בפעולות לביצוע אופטימיזציה לאתר האינטרנט לשיפור משמעותי של מיקומה ודירוגה במנועי חיפוש כדי להגדיל את המכירות. בין אם מוכרים ציוד משרדי, בית מלון, חנות מקוונת לשעונים או רואה חשבון, מדובר במכירת מוצר אשר על האתר שלו להופיע בתוצאות החיפוש ה"רגילות" כדי ליידע לקוחות פוטנציאלים שמדובר באתר חזק המוכר מוצר או שירות אותו הם מחפשים.

מהו האקינג ?
האקינג הוא חקר מערכות מורכבות מתוך מטרה להבין את אופן פעולתן ולשנותו. המערכות עשויות להיות מערכות חומרה, תוכנה ואפילו בהשאלה מערכות אנושיות. העוסק בהאקינג נקרא "האקר" (Hacker), העוסק בהאקינג למטרות בלתי חוקיות קרוי "קראקר" (Cracker).