מרכז התמיכה אנו כאן לשירותך בכל דרך אפשרית :)

דואר אלקטרוני

כל פניה תיענה ותזכה לתשומת לב מלאה
מכירות: sales@ereznet.co.il
הנהלת חשבונות: accounting@ereznet.co.il
דרושים: jobs@ereznet.co.il
 

תמיכה בטלפון

נציגינו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה וייספקו מענה מהיר ומקצועי

משרד: 077-2148-004
פקס: 077-2148-005

צאט תמיכה

אין כרגע נציג בצט, ניתן לפנות בHelpDesk

 

התחל שיחה

יצירת כרטיס לתמיכה

מערכת HelpDesk ליצירת כרטיס תמיכה טכנית בתקלות ושאלות

 

פתח כרטיס

מאגר מידע

מדריכים, מאמרים ומידע טכני עשיר שיענה לרוב שאלותיכם

 

בקר במאגר המידע

מדריכי וידאו

מגוון מדריכים מצולמים, צעד אחר צעד ללימוד עצמי ויעיל

 

צפה ולמד

שאלות כלליות בעולם האינטרנט

 

 • מי מנהל את האינטרנט ?Open or Close

  האינטרנט הוקם כפרויקט של משרד ההגנה האמריקאי, מאוחר יותר בשנות ה- 90 הופקעה רשת האינטרנט מהשליטה של ממשלת ארה"ב וכיום אחראים מספר גופים בינלאומיים להסדרת פעילותו כמו: ה-ICANN הממונה על הקצאת השמות והכתובות ברשת, ISOC שמתאם את הפעילות הבינלאומית ו IETF שאחראי על קביעת התקנים באינטרנט. לרשת האינטרנט איפיונים של מערך תקשורת הפועל על פי עקרונות אנרכיסטיים, הגופים המנהלים אחראים רק להסדרת הפעילות ואין להם השפעה על התכנים והנגישות, למעט במקרים חריגים מאד בהם יכולות מדינות להגביל את הנגישות ותעבורת האינטרנט. בישראל האחריות על הסדרת הפעילות באינטרנט היא על איגוד האינטרנט הישראלי.

 • מהם שימושי האינטרנט ? Open or Close

  האינטרנט (בעברית: "מירשתת") היא רשת מחשבים גלובלית המחברת רשתות מחשבים שונות ומקשרת בין מיליוני מחשבים בכל העולם. המחשבים המחוברים לאינטרנט מתקשרים באמצעות חבילות מידע של פרוטוקולי תקשורת, הנקראים פרוטוקולי TCP/IP. בראשיתו, האינטרנט נוצר כרשת בצבא האמריקני. לאחר מכן שימש כאמצעי להעברת מידע מדעי בין אוניברסיטאות. אל הציבור הרחב הגיע לראשונה בתחילת שנות ה – 90 של המאה ה – 20, במידה רבה הודות להמצאת הדפדפן ופתיחתו של ה – World Wide Web לשימוש מסחרי. בתוך זמן קצר נוצרה מהפכה חברתית של ממש ופריחה של מאות מיליוני משתמשים.
  דוגמאות לשימושים באינטרנט:
  World Wide Web. | דואר אלקטרוני (Email). | קבוצות דיון ופורומים. | NTP. | מסרים מידיים (IM) דוגמת ICQ ו – Msn Messenger. | שיתוף קבצים (P2P, FTP וכו'). | קבילות. | טלוויזיה ורדיו.

 • מהו איגוד האינטרנט ? Open or Close

  איגוד האינטרנט הישראלי הינה עמותה הפועלת לקידום השימוש באינטרנט לצרכי מחקר, תקשורת ושיתוף פעולה בין גורמים שונים. למרות היותו גוף עצמאי ובלתי תלוי, נחשב האיגוד בעל השפעה רבה בתחום האינטרנט ומהווה סמכות עליונה בנושאים שונים. האיגוד הינו שלוחה של איגוד האינטרנט העולמי (Internet Society) המהווה מעין "וועד מנהל" המסדיר תחומי פעילויות שונים באמצעות שיתופי פעולה בין הגופים הפועלים בכל מדינה.

 • מהו אתר אינטרנט ? Open or Close

  אתר אינטרנט הוא אוסף של דפי אינטרנט (ולעיתים משאבים נוספים) המקושרים ביניהם ובדרך כלל שותפים לשם תחום מסוים. בדרך כלל מדובר בדפים שכולם מוחזקים על אותו השרת, אם כי לעיתים שרת אחד עשוי לארח מספר אתרים. אתרים רבים מאוחסנים אצל ספקי שירות אירוח אתרים. אתרי אינטרנט מאורגנים כך שהם מנוהלים ע"י גורם יחיד, מנהל האתר. כיום ישנם כ – 80 מיליון אתרי אינטרנט בעולם בעלי שמות מתחם. מכלול אתרי האינטרנט הזמינים לציבור נקרא באנגלית ה – World Wide Web (רשת כלל עולמית) או WWW. מקובל להתחיל שמות מתחם של אתרי אינטרנט בקידומת הזו, אם כי אין לכך שום סיבה טכנית.

 • מהו דפדפן ? Open or Close

  דפדפן (באנגלית : Browser) הוא תוכנה המאפשרת לקרוא ולתקשר עם דפי אינטרנט. לרוב הדפדפנים תומכים בפרוטוקולי FTP, http, https, ובקבצים שונים כגון תמונות JPG, PNG, GIF קבצי תוכן כגון: HTML, CSS, JAVASCRIPT, SWF ועוד. הדפים נמצאים בשרתי אינטרנט ברשת האינטרנט העולמית.

 • מהו אתר תדמית ? Open or Close

  כיום בעידן האינטרנטי לכל עצמאי או עסק חדש/ותיק חייב להיות ייצוג באינטרנט. מטרתו העיקרית של אתר תדמית, לשמש כ"כרטיס הביקור" של העסק באינטרנט, אך גם הרבה מעבר לכך. אתרי תדמית הינם אתרים המיועדים בדרך כלל לבעלי עסקים, חברות ועצמאיים המעוניינים להציג ולקדם את עסקם באינטרנט. אתרי תדמית מורכבים ממספר דפי אינטרנט המציגים מידע על העסק כגון: הצגת מוצרי העסק, שרותיו של העסק, יצירת קשר עם העסק, פרופיל העסק.

 • מהו דואר אלקטרוני ? Open or Close

  דואר אלקטרוני (בראשי תיבות: דוא"ל, באנגלית: E-mail) הוא הודעה אלקטרונית המועברת ממחשב למחשב דרך רשת שרתים. ניתן לשלוח דואר אלקטרוני בפורמט טקסט פשוט או HTML וניתן לצרף להודעת דואר אלקטרוני גם קבצים. ניתן לשלוח הודעת דואר אלקטרוני ליותר מנמען אחד במקביל. דואר אלקטרוני נבדל משרותי העברת הודעות אחרים ברשת כגון צ'אט ושרותי מסרים מידיים בכך שמשלוח הודעת דואר אלקטרוני מתבצע א-סינכרונית, כלומר אינו מחייב יצירת קשר דו-כיווני בין השולח למקבל: השולח מחבר את ההודעה ושולח אותה. ההודעה עוברת ברשת דרך שרת אחד או יותר עד לשרת שמאחסן את תיבת הדואר של הנמען, ושם היא מחכה לנמען עד שזה מחליט לקרוא את הודעות הדואר שבתיבת הדואר שלו.

 • מהו W3C ? Open or Close

  Consortium, או בקיצור W3C, הינו ארגון בינלאומי העוסק בתקינה באינטרנט. ארגון זה התפתח בעקבות תקינת שפת הHTML בה כתובים אתרי אינטרנט. הW3C מפרסם גם תקנים נוספים בתחום הצגת וייצוג תוכן ומידע ב-Web. למשל, הוא פרסם תקנים לXML וCSS. הקפדה על יישום תקני האינטרנט (Web Standards) באופן זהה בכל אתר אינטרנט ברשת, נועדה לגרום לכך שכל דפדפן תקני יציג חווית גלישה זהה ויציג את האתרים באופן דומה, וזאת מבלי שכותבי האתרים יצטרכו לכתוב את אתרם מספר פעמים (ולהתאים את האתר לכל דפדפן בנפרד). לארגון ה-W3C סניפים בכל רחבי העולם ואף בישראל.

 • מהו בלוג ? Open or Close

  בלוג (בעברית "יומן רשת" או "רשומון") הוא אתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות ("פוסטים") העוסקות בחוויות, חדשות ומאמרים, אשר תכניהם גלוים לגולשי האינטרנט לשם קריאה ובדרך כלל אף לתגובה. הרשומות מסודרות בדף הבית ובדפי הקטגוריה ע"פ הנושא החדש ביותר בהתחלה והישן ביותר בסוף. בעלי בלוג נקראים "בלוגרים" וקהילת בלוגרים נקראת "בלוג ספירה".

 • מהו דואר אלקטרוני ? Open or Close

  דואר אלקטרוני (בראשי תיבות: דוא"ל, באנגלית: E-mail) הוא הודעה אלקטרונית המועברת ממחשב למחשב דרך רשת שרתים. ניתן לשלוח דואר אלקטרוני בפורמט טקסט פשוט או HTML וניתן לצרף להודעת דואר אלקטרוני גם קבצים. ניתן לשלוח הודעת דואר אלקטרוני ליותר מנמען אחד במקביל. דואר אלקטרוני נבדל משרותי העברת הודעות אחרים ברשת כגון צ'אט ושרותי מסרים מידיים בכך שמשלוח הודעת דואר אלקטרוני מתבצע א-סינכרונית, כלומר אינו מחייב יצירת קשר דו-כיווני בין השולח למקבל: השולח מחבר את ההודעה ושולח אותה. ההודעה עוברת ברשת דרך שרת אחד או יותר עד לשרת שמאחסן את תיבת הדואר של הנמען, ושם היא מחכה לנמען עד שזה מחליט לקרוא את הודעות הדואר שבתיבת הדואר שלו.

 • מהו פורום ? Open or Close

  פורום ו/או מערכת פורומים הוא אתר אינטרנט או חלק מתוך אתר אינטרנט המשמש לקיום דיונים בנושאים מוגדרים או כלליים. גולשים רשאים לכתוב הודעות, לפתוח דיון בנושא חדש או כתגובה להודעה קיימת.

 • מהו בוט / רובוט / עכביש / זחלן ? Open or Close

  בוטים, ממילת הקיצור עבור המילה האנגלית לרובוטים, ידועים גם בשם עכבישי רשת או זחלנים. מדובר במשימות אוטומטיות שמנועי חיפוש מפעילים על מנת לסרוק את האינטרנט. הם מבצעים משימות מחזוריות בעלות נפח גדול ומתמקדים בעיקר בעיבוד קוד טקסטואלי.

 • מהי אופטימיזציה ? Open or Close

  אופטימיזציה לאתר אינטרנט, היא שיפורו באמצעים טכנולוגיים ותוכניים על מנת לקדמו על פני אתרים אחרים בתחומו בחיפוש האורגני (הרגיל) של מנועי חיפוש. כיום מעל 80% מכלל החיפושים מתבצעים במנוע החיפוש גוגל ו- 75% אינם קוראים תוצאות מעבר לעמוד השני. המשמעות היא ש"אם אתה לא שם אתה לא קיים". על חברה שרוצה להצליח באינטרנט, יש לנקוט בפעולות לביצוע אופטימיזציה לאתר האינטרנט לשיפור משמעותי של מיקומה ודירוגה במנועי חיפוש כדי להגדיל את המכירות. בין אם מוכרים ציוד משרדי, בית מלון, חנות מקוונת לשעונים או רואה חשבון, מדובר במכירת מוצר אשר על האתר שלו להופיע בתוצאות החיפוש ה"רגילות" כדי ליידע לקוחות פוטנציאלים שמדובר באתר חזק המוכר מוצר או שירות אותו הם מחפשים.

 • מהו האקינג ? Open or Close

  האקינג הוא חקר מערכות מורכבות מתוך מטרה להבין את אופן פעולתן ולשנותו. המערכות עשויות להיות מערכות חומרה, תוכנה ואפילו בהשאלה מערכות אנושיות. העוסק בהאקינג נקרא "האקר" (Hacker), העוסק בהאקינג למטרות בלתי חוקיות קרוי "קראקר" (Cracker).

שאלות לפני רכישה

ריכזנו בעבורכם מספר רב של שאלות ותשובות נפוצות, אשר נתקלנו בהם במהלך השנים, מקווים שהם יעזרו לכם לבחור בנו להוביל אתכם קדימה!

באם בכל זאת נתקלתם בבעיה אשר לא מצאתם את פתרונה כאן, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר.

 

 • האם המחירים כוללים מע"מ ?Open or Close

  כן, כל החבילות באתרנו ובהצעות מחיר כוללים מע"מ כחוק ט.ל.ח
  ייתכן שבמקרים מסוימים עבור מוצרים שנרכשים מצד ג' או מספקים בחו"ל המחירים לא יכללו מע"מ ואנו נדאג לציין זאת במפורש.

 • באילו אמצעי תשלום ניתן לשלם ?Open or Close

  אמצעי התשלום המקובלים הינם כרטיס אשראי והמחאות (צ'ק).
  התשלום בצ'ק אפשרי רק במקרה של תשלום לתקופה של שנה מראש.
  בכל שאלה ו/או מקרה חריג ניתן ליצור קשר עם מחלקת הנהלת חשבונות בדוא"ל: accounting@ereznet.co.il

 • מה כוונתכם "ללא התחייבות" בחבילות האחסון ?Open or Close

  ההתחייבות המינימלית לחבילת אחסון הינה חודש (30 יום) בלבד

 • מה המשמעות של חבילת אחסון "ללא הגבלה" ?Open or Close

  חבילת אחסון זו היא אכן ללא הגבלה, אך עם מספר סייגים.
  נכון להיום לא קיים אחסון שלא מוגבל במשאבים (=מעבד, זיכרון, שטח דיסק וכו') לכן, לא ניתן לספק כמות זכרון בלתי מוגבלת וכך גם לגבי שטח הדיסק בשרת מכיוון שלא קיימים כוננים ללא הגבלה.
  לפיכך אחסון "ללא הגבלה" הינו אחסון "בלתי מוגבל בשימוש סביר". המשמעות מבחינתך היא, שעל אתרך לעמוד בקריטריונים מסויימים כדי להבטיח שימוש באירוח שיתופי.
  אם ניקח אתרים בסדר גודל של Ynet/Google/Mako, הם לא יוכלו להיכלל בחבילת אחסון זאת, מאחר וצרכי השימוש שלהם גבוהים משמעותית "מהשימוש הסביר".

   

  אילו אתרים לא עומדים בתנאים לאחסון שיתופי "ללא הגבלה"?
  אתרי הורדת קבצים (הכוללים קבצי ISO/ZIP/TAR בגודל העולה על 100MB לקובץ) | אתרים אשר עושים שימוש ברוחב פס הגבוה מ-10Mbit ועולה על דקה | אתרים אשר דורשים מעל 20% פעולה ממושכת מתוך המעבד ולמשך יותר מדקה | אתרים אשר דורשים שימוש העולה על 256MB זיכרון RAM | אתרים המריצים שאילתות SQL מורכבות ושזמן הרצתן עולה על 15 שניות | אתרים הדורשים כמות חיבורים העולה על 20 חיבורים בו זמנית למשתמש יחיד | אתרים המופעלים בה יותר מ-15 אשכולות (Threads) או משימות עיבוד בו זמנית למשתמש יחיד | אתרים הכוללים קמפיין מדיה פרסומי | ועוד אתרים דומים אשר יישקלו על ידנו בלבד.

 • האם אתם מציעים החזר כספי ?Open or Close

  אנו לא מציעים החזר כספי בשום צורה.

 • האם ניתנת האפשרות להגדלת חבילת אחסון ומוצרים נלווים ?Open or Close

  כן, בכל רגע נתון תוכל לשדרג את החבילה שרכשת.
  ניתן לעבור לכל אחת מהחבילות האחרות אותן אנו מציעים או להגדיל את שטח חבילת אחסון אתרים ו/או את כמות תיבות הדואר. במקביל, תוכל להוסיף בכל רגע נתון מחיצת שטח מאובטח SSL לאתרך או תעודת SSL פרטית.
  את השדרוג ניתן לבצע בפנייה טלפונית אלינו למחלקת מכירות בטלפון: 077-2148004.

 • מתי מבוצע תשלום וקבלת ח-ן מס ?Open or Close

  התשלומים בה"ק מתבצעים כל 02 לחודש. ברוב המקרים הח-ן נשלחת באותו יום אך ייתכנו עיקובים של עד 7 ימי עסקים.

 • מהי התחייבות הSLA בחוות השרתים שלכם ?Open or Close

  מה זה SLA?
  אמנת שירות (SLA = Service Level Agreement) הינה מעין חוזה בין ארגונים נותני שירות לבין לקוחותיהם. באמצעות האמנה היננו מצהירים בפני לקוחותינו מהם הדברים עליהם אנו מתחייבים במתן השירות בצורה מדידה וברורה. האמנה חשובה הן פנימה לתוך הארגון מאחר ומייצרת סטנדרטים ברורה ומדידים לגבי תהליך ואופן מתן השירות ללקוח, וחשובה לא פחות כלפי חוץ עבור הלקוח אשר חש בדאגה לצרכיו ומכוונות למתן שירות איכותי.

  מהו הSLA בחוות השרתים של ארזנט - פתרונות אינטרנט ?
  אנו כפופים לתנאי השימוש של חברת 012-Partner אשר מתחייבים לנו ל99.90% זמינות לתקשורת, אנו מתחייבים ל99% זמינות שרתים בין חבילות אחסון שיתופי ובין שירותי השכרת שרתים + VPS. וכמובן שאנו עושים את כל המאמצים האפשריים להגיע לרמת זמינות גבוהה ככל הניתן.

 • באיזה תשתית ענן אתם משתמשים ?Open or Close

  תשתית ענן Citrix Xen Server.
  סיטריקס הינה החברה הוותיקה ביותר בתחום פתרונות הוירטואליזציה עם ניסיון מוכח לוירטואליזצית יישומים על גבי שרת ה- Citrix XenServer שנותן לך יציבות ואמינות מירבית.

 • האם אתם מספקים כתובות IPv6 ?Open or Close

  לא, אנו תומכים רק ב IPv4

 • האם ניתן לרכוש כתובת IP נוספת ?Open or Close

  כן, ניתן לרכוש ולהוסיף כתובות IPv4 בכל עת. (גם עבור שרת פיזי וגם עבור שרת VPS)
  להצעת מחיר נא לשלוח דוא"ל למחלקת מכירות בכתובת: sales@ereznet.co.il

 • האם יש שדרוגים חדשים במערכות חברתכם ?Open or Close

  כן. אנו תמיד משדרגים את מוצרינו כל הזמן ואתם מתעדכנים ונהנים מהשיפורים החדשים ללא תוספת תשלום.

 • האם אוכל להשתמש בדומיין שיש כבר ברשותי ? Open or Close

  כן. לאחר הזמנתך תוכל לשלוח בקשה להגדרת הדומיין הקיים שברשותכם.
  על מנת להשתמש בדומיין בקיים עליכם לבקש להעביר את הדומיין לשרתינו, אנו נלווה אתכם בשינוי הDNSים של הדומיין לשרתי חברתנו בקלות ובמהירות.