שאלות ותשובות

מאגר עצום של שאלות ותשובות נפוצות, מקווים שהם יעזרו לכם לבחור בנו להוביל אתכם קדימה

עולם האינטרנטעולם האינטרנט[שאלות: 36]

מי מנהל את האינטרנט ?

האינטרנט הוקם כפרויקט של משרד ההגנה האמריקאי, מאוחר יותר בשנות ה- 90 הופקעה רשת האינטרנט מהשליטה של ממשלת ארה"ב וכיום אחראים מספר גופים בינלאומיים להסדרת פעילותו כמו: ה-ICANN הממונה על הקצאת השמות והכתובות ברשת, ISOC שמתאם את הפעילות הבינלאומית ו IETF שאחראי על קביעת התקנים באינטרנט. לרשת האינטרנט איפיונים של מערך תקשורת הפועל על פי עקרונות אנרכיסטיים, הגופים המנהלים אחראים רק להסדרת הפעילות ואין להם השפעה על התכנים והנגישות, למעט במקרים חריגים מאד בהם יכולות מדינות להגביל את הנגישות ותעבורת האינטרנט. בישראל האחריות על הסדרת הפעילות באינטרנט היא על איגוד האינטרנט הישראלי.

מהם שימושי האינטרנט ?

האינטרנט (בעברית: "מירשתת") היא רשת מחשבים גלובלית המחברת רשתות מחשבים שונות ומקשרת בין מיליוני מחשבים בכל העולם. המחשבים המחוברים לאינטרנט מתקשרים באמצעות חבילות מידע של פרוטוקולי תקשורת, הנקראים פרוטוקולי TCP/IP.
בראשיתו, האינטרנט נוצר כרשת בצבא האמריקני. לאחר מכן שימש כאמצעי להעברת מידע מדעי בין אוניברסיטאות. אל הציבור הרחב הגיע לראשונה בתחילת שנות ה – 90 של המאה ה – 20, במידה רבה הודות להמצאת הדפדפן ופתיחתו של ה – World Wide Web לשימוש מסחרי. בתוך זמן קצר נוצרה מהפכה חברתית של ממש ופריחה של מאות מיליוני משתמשים.
דוגמאות לשימושים באינטרנט:
• World Wide Web.
• דואר אלקטרוני (Email).
• קבוצות דיון ופורומים.
• NTP.
• מסרים מידיים (IM) דוגמת ICQ ו – Msn Messenger.
• שיתוף קבצים (P2P, FTP וכו').
• קבילות.
• טלוויזיה ורדיו.

מהו איגוד האינטרנט ?

איגוד האינטרנט הישראלי הינה עמותה הפועלת לקידום השימוש באינטרנט לצרכי מחקר, תקשורת ושיתוף פעולה בין גורמים שונים. למרות היותו גוף עצמאי ובלתי תלוי, נחשב האיגוד בעל השפעה רבה בתחום האינטרנט ומהווה סמכות עליונה בנושאים שונים. האיגוד הינו שלוחה של איגוד האינטרנט העולמי (Internet Society) המהווה מעין "וועד מנהל" המסדיר תחומי פעילויות שונים באמצעות שיתופי פעולה בין הגופים הפועלים בכל מדינה.

מהו אתר אינטרנט ?

אתר אינטרנט הוא אוסף של דפי אינטרנט (ולעיתים משאבים נוספים) המקושרים ביניהם ובדרך כלל שותפים לשם תחום מסוים. בדרך כלל מדובר בדפים שכולם מוחזקים על אותו השרת, אם כי לעיתים שרת אחד עשוי לארח מספר אתרים. אתרים רבים מאוחסנים אצל ספקי שירות אירוח אתרים. אתרי אינטרנט מאורגנים כך שהם מנוהלים ע"י גורם יחיד, מנהל האתר.
כיום ישנם כ80 מיליון אתרי אינטרנט בעולם בעלי שמות מתחם.
מכלול אתרי האינטרנט הזמינים לציבור נקרא באנגלית ה - World Wide Web (רשת כלל עולמית) או WWW. מקובל להתחיל שמות מתחם של אתרי אינטרנט בקידומת הזו, אם כי אין לכך שום סיבה טכנית.

מהו דפדפן ?

דפדפן (באנגלית : Browser) הוא תוכנה המאפשרת לקרוא ולתקשר עם דפי אינטרנט. לרוב הדפדפנים תומכים בפרוטוקולי FTP, http, https, ובקבצים שונים כגון תמונות JPG, PNG, GIF קבצי תוכן כגון: HTML, CSS, JAVASCRIPT, SWF ועוד. הדפים נמצאים בשרתי אינטרנט ברשת האינטרנט העולמית.

מהו אתר תדמית ?

כיום בעידן האינטרנטי לכל עצמאי או עסק חדש/ותיק חייב להיות ייצוג באינטרנט.
מטרתו העיקרית של אתר תדמית, לשמש כ"כרטיס הביקור" של העסק באינטרנט, אך גם הרבה מעבר לכך. אתרי תדמית הינם אתרים המיועדים בדרך כלל לבעלי עסקים, חברות ועצמאיים המעוניינים להציג ולקדם את עסקם באינטרנט.
אתרי תדמית מורכבים ממספר דפי אינטרנט המציגים מידע על העסק כגון: הצגת מוצרי העסק, שרותיו של העסק, יצירת קשר עם העסק, פרופיל העסק.

מהו דואר אלקטרוני ?

דואר אלקטרוני (בראשי תיבות: דוא"ל, באנגלית: E-mail) הוא הודעה אלקטרונית המועברת ממחשב למחשב דרך רשת שרתים. ניתן לשלוח דואר אלקטרוני בפורמט טקסט פשוט או HTML וניתן לצרף להודעת דואר אלקטרוני גם קבצים. ניתן לשלוח הודעת דואר אלקטרוני ליותר מנמען אחד במקביל. דואר אלקטרוני נבדל משרותי העברת הודעות אחרים ברשת כגון צ'אט ושרותי מסרים מידיים בכך שמשלוח הודעת דואר אלקטרוני מתבצע א-סינכרונית, כלומר אינו מחייב יצירת קשר דו-כיווני בין השולח למקבל: השולח מחבר את ההודעה ושולח אותה. ההודעה עוברת ברשת דרך שרת אחד או יותר עד לשרת שמאחסן את תיבת הדואר של הנמען, ושם היא מחכה לנמען עד שזה מחליט לקרוא את הודעות הדואר שבתיבת הדואר שלו.

מהו W3C ?

World Wide Web Consortium, או בקיצור W3C, הינו ארגון בינלאומי העוסק בתקינה באינטרנט. ארגון זה התפתח בעקבות תקינת שפת הHTML בה כתובים אתרי אינטרנט. הW3C מפרסם גם תקנים נוספים בתחום הצגת וייצוג תוכן ומידע ב-Web. למשל, הוא פרסם תקנים לXML וCSS.
הקפדה על יישום תקני האינטרנט (Web Standards) באופן זהה בכל אתר אינטרנט ברשת, נועדה לגרום לכך שכל דפדפן תקני יציג חווית גלישה זהה ויציג את האתרים באופן דומה, וזאת מבלי שכותבי האתרים יצטרכו לכתוב את אתרם מספר פעמים (ולהתאים את האתר לכל דפדפן בנפרד). לארגון ה-W3C סניפים בכל רחבי העולם ואף בישראל.

מהו בלוג ?

בלוג (בעברית "יומן רשת" או "רשומון") הוא אתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות ("פוסטים") העוסקות בחוויות, חדשות ומאמרים, אשר תכניהם גלוים לגולשי האינטרנט לשם קריאה ובדרך כלל אף לתגובה.
הרשומות מסודרות בדף הבית ובדפי הקטגוריה ע"פ הנושא החדש ביותר בהתחלה והישן ביותר בסוף. בעלי בלוג נקראים "בלוגרים" וקהילת בלוגרים נקראת "בלוג ספירה".

מהו פורום ?

פורום ו/או מערכת פורומים הוא אתר אינטרנט או חלק מתוך אתר אינטרנט המשמש לקיום דיונים בנושאים מוגדרים או כלליים. גולשים רשאים לכתוב הודעות, לפתוח דיון בנושא חדש או כתגובה להודעה קיימת.

מהו בוט / רובוט / עכביש / זחלן ?

בוטים, ממילת הקיצור עבור המילה האנגלית לרובוטים, ידועים גם בשם עכבישי רשת או זחלנים. מדובר במשימות אוטומטיות שמנועי חיפוש מפעילים על מנת לסרוק את האינטרנט. הם מבצעים משימות מחזוריות בעלות נפח גדול ומתמקדים בעיקר בעיבוד קוד טקסטואלי.

מהי אופטימיזציה ?

אופטימיזציה לאתר אינטרנט, היא שיפורו באמצעים טכנולוגיים ותוכניים על מנת לקדמו על פני אתרים אחרים בתחומו בחיפוש האורגני (הרגיל) של מנועי חיפוש.
כיום מעל 80% מכלל החיפושים מתבצעים במנוע החיפוש גוגל ו- 75% אינם קוראים תוצאות מעבר לעמוד השני. המשמעות היא ש"אם אתה לא שם אתה לא קיים". על חברה שרוצה להצליח באינטרנט, יש לנקוט בפעולות לביצוע אופטימיזציה לאתר האינטרנט לשיפור משמעותי של מיקומה ודירוגה במנועי חיפוש כדי להגדיל את המכירות. בין אם מוכרים ציוד משרדי, בית מלון, חנות מקוונת לשעונים או רואה חשבון, מדובר במכירת מוצר אשר על האתר שלו להופיע בתוצאות החיפוש ה"רגילות" כדי ליידע לקוחות פוטנציאלים שמדובר באתר חזק המוכר מוצר או שירות אותו הם מחפשים.

מהו האקינג ?

האקינג הוא חקר מערכות מורכבות מתוך מטרה להבין את אופן פעולתן ולשנותו. המערכות עשויות להיות מערכות חומרה, תוכנה ואפילו בהשאלה מערכות אנושיות. העוסק בהאקינג נקרא "האקר" (Hacker), העוסק בהאקינג למטרות בלתי חוקיות קרוי "קראקר" (Cracker).

מהו שרת ?

שרת HTTP (נקרא גם שרת דפי אינטרנט, שרת web או שרת אינטרנט) הוא תוכנת שרת המבצע תקשורת בפרוטוקול HTTP. השם משמש לעתים גם ככינוי למחשב עליו פועלת תוכנת השרת, אם כי לאותו מחשב יכולים להיות גם תפקידים נוספים. שרתי HTTP הם שרתי התוכן המרכזיים ברשת האינטרנט וברשתות מחשבים אחרות, ומשמשים להפצת דפי HTML, תמונות, וקבצים אחרים.

מה זה שפת צד שרת ?

שפת תיכנות אשר רצה בשרת כגון PHP, ASP וכדומה. שפות תיכנות צד שרת מאפשרות לקבל נתונים מהגולש, לעבד אותם ולהציג דף אינטרנט מותאם לפרמטרים של הגולש. שפות צד שרת מאפשרות גם להוציא נתונים מבסיס נתונים ועוד פעולות רבות.

מה זה שפת צד לקוח ?

שפת תיכנות אשר רצה במחשב של הגולש (לקוח). שפות לדוגמא הן: VB Script ו- JavaScript. שפות צד לקוח מאפשרות לבצע פעולות ללא צורך בשליחת בקשה לשרת וקבלת דף מעודכן. ניתן לבצע בעזרתן ווידוא של טופס, שינוי עיצוב, הסתרה וגילוי אובייקטים וכדומה.

מה זה שפת צד שרת - ASP ?

שפת צד שרת הרצה על שרת IIS בשרתים מסוג Windows.

מה זה שפת צד שרת - PHP ?

שפת צד שרת אשר ניתן להריץ היום כמעט על כל שרת.

מה זה שפת צד שרת - CGI ?

תקן לשם העברת מידע משרת האינטרנט לתוכנית המותאמת לעבוד בתקן זה. תוכנית כזו יכולה להכתב בכל שפת תיכנות.

מה זה JavaScript ?

JavaScript (בעברית: ג'אווה סקריפט) היא שפת תכנות דינמית מונחית־עצמים המותאמת לשילוב באתרי אינטרנט ורצה על ידי דפדפן האינטרנט בצד הלקוח. השפה מרחיבה את יכולות שפת התגיות הבסיסית HTML ומאפשרת בכך ליצור יישומי אינטרנט מתוחכמים יותר. למעשה, רוב אתרי האינטרנט המודרניים משלבים שפה זו. היא ידועה בעיקר כשפה המוטבעת בדפי HTML על מנת להציג דפים דינמיים, שמשולבת בהם תוכנה. קוד ה־JavaScript שמשולב בדף HTML מבוצע על ידי הדפדפן. JavaScript נוחה מאוד לעבודה עם DOM ולתפעול DHTML.

מה זה Database ?

תוכנה לשמירת נתונים בצורה טבלאית. רוב האתרים הדינמיים באינטרנט עושים שימוש בבסיס נתונים לאחסן את המידע. לדוגמא הודעות בפורום מאוחסנות בתוך בסיס נתונים. בסיסי נתונים מאפשרים לבצע פעולות של שליפה והכנסת מידע במהירות ובבטיחות.

אלו סוגי ממסד נתונים קיימים ?

בסיס נתונים - MySql
תוכנת בסיס נתונים מוכרת ומוערכת. התוכנה מותקנת כמעט על כל שרת אירוח מסוג לינוקס ועל שרתי אירוח רבים מסוג Windows. בסיס נתונים מהיר מאוד ופשוט יחסית ולכן מתאים מאוד לשימושי אינטרנט.
בסיס נתונים - SQLServer
תוכנת בסיס נתונים מבית מיקרוסופט.
בסיס נתונים - ACCESS
תוכנת בסיס נתונים מבית מיקרוסופט. עבור מתכנתי ASP זהו בסיס נתונים אידיאלי לשלב הפיתוח. לא מומלץ לעבוד עם בסיס נתונים זה עבור אתרים פעילים מפני שהוא איטי ביותר.

מה זה Cron Jobs ?

מאפשר להריץ סקריפט בצורה מתוכננת מראש (לדוגמא פעם ביום).

מה זה PhpMyAdmin ?

ממשק ניהול מבוסס אינטרנט לניהול ממסד נתונים (לדוגמא MySql).

מה זה שטח אחסון - Storage ?

כמות המקום המוקצית עבורכם בשרת. (לרוב נמדד ב - MB).

מה זה תעבורה - Transfer/Traffic ?

כמות המידע העוברת בין השרת לפונים אל האתר ולהיפך. (לרוב נמדד ב- GB).

מה זה הצפנת נתונים - SSL ?

טכנולוגית הצפנת נתונים בין דפדפן הלקוח לשרת. ניתן לזהות דף העושה מוצפן על ידי סימן מנעול קטן מצד ימין בדפדפן ועל ידי כך שתחילת הכתובת של האתר היא HTTPS במקום HTTP. הצפנת המידע חשובה כאשר הדפים המועברים מהשרת ללקוח והנתונים הנשלחים על ידי הלקוח לשרת הם אישיים וצריך למנוע ממאזין על הקו לפענח אותם.

מה זה מערכת הפעלה - Operating System ?

התוכנה שאחראית על ניהול פעולות המחשב. מערכות הפעלה של שרתים הן בדרך כלל מורכבות יותר וכוללות פונקציות נוספות לשיפור ביצועי המחשב. מערכות הפעלה השכיחות ביותר לשרתי אינטרנט הן: Windows Server ולינוקס.

מה זה FTP ?

טכנולוגיה המאפשרת העלאת הקבצים אל השרת.

מהם המונחים בסטטיסטיקה של אתר אינטרנט ?

Hits
מספר הבקשות שהתבצעו אל השרת כולל תת בקשות כגון קבצי CSS וכדומה.
Files
מספר הבקשות שהתבצעו אל השרת ואשר התוצאה שלהן היתה שליחת קובץ מהשרת. מספר זה אינו כמו hits מפני שהשרת לא ישלח קבצים הנמצאים ב- Cache של הדפדפן.
Visit
ביקור באתר על ידי לקוח (לפי IP).
מקור הגולש - Referrer
כתובת שממנה מגיע המשתמש אל האתר שלך.
User Agent
סוג הדפדפן של המשתמש.
Row Logs
קבצים של פעילות השרת. קבצים אלה הם אינם קריאים לאדם, אך ניתן לעבד אותם על ידי תוכנות קיימות בשוק ולהוציא מהם סטטיסטיקות מורכבות ביותר.

מה זה Hotlink Protection ?

מונע גישה ישירה אל חלקי האתר (כגון אל התמונות) מדומיין אחר.

מה זה הגבלת גישה - IP Deny ?

חסימת גישה לאתר מ- IP מסוים. חשוב כדי למנוע התקפות על האתר על ידי גורמים עוינים.

מה זה חומת אש Firewall ?

תוכנה או חומרה (קיים בשתי הצורות) להגנה על האתרים מפני האקרים.

מה זה כתובת - IP ?

כתובת המורכבת מארבעה מספרים בין 0 ל - 255 המופרדים בינהם עם נקודה. כתובת זו משמשת למחשב או שרת. ברשת האינטרנט שמות הדומיין מתורגמים לכתובת IP על ידי תוכנות DNS . הרבה כתובות דומיין יכולות לשבת על אותו IP והניתוב לאתר המתאים מתבצע על ידי תוכנת שרת האינטרנט.

מהו אלגוריתם ?

אלגוריתם הוא דרך שיטתית (כלומר כזו שצעדיה מוגדרים היטב) לביצועה של משימה מסוימת במספר סופי של צעדים. מקור המלה בשמו של המתמטיקאי הפרסי בן המאה התשיעית, אבו ג'עפר מחמד אל ח'ואריזמי.
מתכון להכנת עוגה הוא דוגמה לאלגוריתם, אך בדרך-כלל משמש מושג זה לפתרון בעיות במתמטיקה או במדעי המחשב. כל תוכנית מחשב היא אלגוריתם, או אוסף של אלגוריתמים. בהגדרה זו של אלגוריתם יש עמימות מסוימת. כדי לפזר עמימות זו יצר טיורינג את "מכונת טיורינג", שהיא "מכונה" המסוגלת לבצע כל אלגוריתם.

סוגי נפחי זיכרון?

קילו-בית (kilobyte) אחד שווה ל־1024 בתים (210)
מגה-בית (megabyte) אחד שווה ל־1024 קילו-בתים (220, שהם 1,048,576 בתים).
גיגה-בית (gigabyte) אחד שווה ל־1024 מגה-בתים (230, שהם 1,073,741,824 בתים).
טרה-בית (terabyte) אחד שווה ל־1024 גיגה-בתים (240, שהם 1,099,511,627,776 בתים).
פטה-בית (petabyte) אחד שווה ל־1024 טרה-בתים (250, שהם 1,125,899,906,842,624 בתים).
אקסה-בית (exabyte) אחד שווה ל־1024 פטה-בתים (260, שהם 1,152,921,504,606,846,976 בתים).
זטה-בית (zettabyte) אחד שווה ל־1024 אקסה-בתים (270, שהם 1,180,591,620,717,411,303,424 בתים).
יוטה-בית (yottabyte) אחד שווה ל־1024 זטה-בתים (280, שהם 1,208,925,819,614,629,174,706,176 בתים).
ברונטו-בית () אחד שווה ל-1024 יוטה-בתים (290, שהם 1,237,940,039,285,380,274,899,124,224 בתים).

ניהול חשבונות ותשלומיםניהול חשבונות ותשלומים[שאלות: 8]

מתי מבוצע תשלום וקבלת ח-ן מס ?

התשלומים בה"ק מתבצעים כל 02 לחודש. ייתכנו לקוחות שתאריך החיוב יבוצע ב15 לחודש.
ברוב המקרים הח-ן נשלחת באותו יום אך ייתכנו עיקובים של עד 7 ימי עסקים.

האם המחירים כוללים מע"מ ?

כן, כל החבילות באתרנו ובהצעות מחיר כוללים מע"מ כחוק ט.ל.ח
ייתכן שבמקרים מסוימים עבור מוצרים שנרכשים מצד ג' או בספקים בחו"ל המחירים לא יכללו מע"מ ואנו נדאג לציין זאת במפורש.

האם אתם מציעים החזר כספי ?

אנו לא מציעים החזר כספי בשום צורה.

באילו אמצעי תשלום ניתן לשלם ?

אמצעי התשלום המקובלים בחברתנו הינם כרטיסי אשראי והמחאות (צ'ק).
התשלום בצ'ק אפשרי רק בהזמנת פרוייקטים בלבד.
כרטיסי האשראי אותם אנו מכבדים הינם: ישראכרט, ויזה, לאומי כארד, מאסטרקרד, אמריקן אקספרס. (כרטיסי דיינרס וכרטיסים נטענים לרבות כרטיסי דיירקט לא יתקבלו).
בכל שאלה ו/או מקרה חריג ניתן ליצור קשר עם מחלקת הנהלת חשבונות בדוא"ל: accounting@ereznet.co.il

האם ניתנת האפשרות להגדלת חבילת אחסון ומוצרים נלווים ?

בכל רגע נתון תוכל לשדרג את החבילה שרכשת.
ניתן לעבור לכל אחת מהחבילות האחרות אותן אנו מציעים או להגדיל את שטח חבילת אחסון אתרים ו/או את כמות תיבות הדואר. במקביל, תוכל להוסיף בכל רגע נתון מחיצת שטח מאובטח SSL לאתרך או תעודת SSL פרטית.

כיצד ניתן לבצע ביטול חשבון / שירות ?

לקוח רשאי לבטל את השירותים הניתנים לו בכל עת על ידי שליחת מייל לכתובת accounting@ereznet.co.il או באמצעות הקמת כרטיס במערכת HELPDESK שלנו, לפחות כשבוע תום טרם תקופת ההתחייבות בשילוב הפרטים הבאים:
שם פרטי + שם משפחה.
שם חברה (אם קיים) - על נייר פירמה.
ת.ז + ע.מ/ח.פ.
ארבע ספרות אחרונות של כרטיס האשראי.
כתובת האתר / השרת.
תיאור/סיבת הבקשה לסגירת החשבון.
אישור שכל החומר הנמצא בשרתי ErezNet מגובה במחשב הלקוח וניתן להסירו לאלתר!
למען הסר ספק יובהר כי ביטול ההתקשרות על ידי הלקוח כאמור לא יקנה ללקוח זכות להחזר כספי כלשהוא, לרבות בגין שירותים אשר שולמו לתקופה קצובה מראש.

כיצד ניתן לצפות בחשבוניות שלי ?

בכל רגע נתון ניתן להיכנס למערכת הHELPDESK שלנו (בכתובת https://hd.ereznet.co.il) וללחוץ על הכפתור "חיובים ותשלומים" אשר מכיל טבלה מסודרת עם כל המסמכים שלך לרבות:
• חשבונית מס
• קבלה
• קבלה על פיקדון
• חשבונית מס קבלה
• הצעת מחיר
• הזמנה
• חשבון עסקה
• חשבונית מס זיכוי

תשתיות ומידע טכניתשתיות ומידע טכני[שאלות: 7]

מהן כתובות שרתי הDNS שלכם ?

ישנם מספר שרתי DNS עבור כל שירות שאנו מספקים.
כתובות שרתי ה DNS ללקוחות בעלי איחסון מסוג Linux Directadmin הן:
ns1.ereznet.com
ns2.ereznet.com

כתובות שרתי ה DNS ללקוחות בעלי איחסון מסוג Linux CPanel הן:
ns1.ereznet.cloud
ns2.ereznet.cloud

כתובות שרתי ה DNS ללקוחות בעלי איחסון מסוג Windows הן:
ns1.ereznet.net
ns2.ereznet.net

כתובות שרתי ה DNS ללקוחות בעלי שרתי קבצים + חבילות מייל הן:
ns1.ereznet.info
ns2.ereznet.info

כתובות שרתי ה DNS ללקוחות שאתריהם נבנו על ידי EREZNET בלבד:
ns1.ereznet.co.il
ns2.ereznet.co.il

הנכם מוזמנים לפתוח כרטיס תמיכה לכל שאלה בנושא שינוי DNS.

באיזה תשתית ענן אתם משתמשים ?

תשתית ענן Server Virtualization Citrix Hypervisor.
למעלה מ -400,000 ארגונים מסתמכים על סיטריקס, החברה הוותיקה ביותר בתחום פתרונות הוירטואליזציה עם ניסיון מוכח לוירטואליזצית יישומים על גבי השרתים שנותן לך יציבות ואמינות מירבית.
חלקכם עשויים להכיר את Citrix Hypervisor כ- XenServer, ואחרים עשויים עוד לזכור אותה כ-XenSource אי שם בשנת 2007.
בחרנו עברנו בפלטפורמה החדשה של Citrix Hypervisor, בעקבות הטכנולוגיה החדישה ביותר בתחום, מרחב משתמשים, ליבה חדשה של לינוקס מעודכן ב-CentOS ו-Xen אחרון, וחדשנות מתמשכת במוצרים.

מהי התחייבות הSLA בחוות השרתים שלכם ?

מה זה SLA? אמנת שירות (SLA=Service Level Agreement), הינה מעין חוזה בין ארגונים נותני שירות לבין לקוחותיהם. באמצעות האמנה הננו מצהירים בפני לקוחותינו מהם הדברים עליהם אנו מתחייבים במתן השירות בצורה ברורה.
אנו מתחייבים לזמינות תקשורת (Uptime) של 99% בממוצע שנתי החל מהיום הראשון להתקשרות הלקוח מול חברתנו, בכל חבילות אחסון שיתופי, שירותי השכרת שרתים, שרתים וירטואליים VPS, ושרתי גיבוי מידע. כמובן שאנו עושים ונעשה כל מאמץ אפשרי שביכולתנו על מנת להגיע לרמת זמינות גבוהה ככל הניתן.

היכן ממוקמת חוות השרתים שלכם ?

חברתנו מאחסנת את שרתיה בחוות השרתים החדשה של בישראל.
מידע כללי אודות חוות השרתים:
חוות השרתים:
1500 מ"ר של טכנולוגיות מתקדמות המורכבים מ - 2 אזורי עבודה נפרדים.
הזנת חשמל סדירה באמצעות חיבורים כפולים בגיבוי UPS ו גנראטורים.
אבטחה פיסית ואנושית:
הגנה היקפית מחוץ למבנה כולל שומר בכניסה לחוות השרתים 24X7
מערכות אבטחת ובקרה אוטומטיות ומרכזיות
מצלמות אבטחה והקלטה 24X7
מערכת זיהוי ביומטרית בשילוב כרטיסים חכמים
בקרי נפח בכול הפתחים החיצוניים
דלתות כניסה חסינות אש מאובטחות בגלאי כניסה ויציאה
מרכז שליטה ובקרה:
מרכז שליטה ובקרה (Noc) מאויש 24 שעות ביממה ומגובה בתוכנות ניטור ובקרה מתקדמות לבדיקת שרידות וזמינות המערכות כולל בקרת מיזוג אוויר, בקרת חשמל ובקרת אש בעלת שני התראות נפרדות מעל ומתחת לרצפה הצפה.
מערך תקשורת:
מערך תקשורת המבוסס על תשתית חברת Cisco העולמית.
תכנון הרשת שם דגש מרבי על שרידות זמינות בשיטת Spanning Tree ובגיבוי חם.
Vlan לכול לקוח, היוצר רשת פרטית לכול לקוח.
מערכת ניהול מרכזית לתפעול מלא של השרתים המאוחסנים בארון השרתים
אבטחת מידע:
פתרונות אבטחת מידע ייעודיים ומנוהלים מבית Cisco ASA , UTM Check Point ו Juniper
מערכות ניהול עומסים Load Balancing המאפשרות חלוקת עומסים בשרתים על פי פרמטרים מוגדרים המבוססת על Ace מבית Cisco העולמית
בחוות השרתים מותקנת מערכת למניעת התקפות DDOS המבוססת על הפלטפורמה של Cisco Gurd
שרותי DRP: Disaster Recovery Planning:
שירות גיבוי מידע מרחוק באמצעות תוכנת גיבוי
שירות שחזור נתונים
אחסון נתונים בכספות חסינות אש במבנה מרוחק
שרידות המערכות:
שרידות מלאה של התשתיות הפיזיות המותקנות בחוות השרתים: חשמל, מיזוג אויר, כיבוי אש, זיהוי הצפות, אבטחת

האם אתם תומכים ב IPv6 ?

לא, כרגע אנו תומכים רק ב IPv4.

האם ניתן לרכוש כתובת IP נוספת לשרת שלי ?

כן, ניתן לרכוש ולהוסיף כתובות IPv4 בכל עת. (גם עבור שרת פיזי וגם עבור שרת וירטואלי VPS)

באיזה סוג דיסקים אתם משתמשים ?

הגורם הבסיסי לרמת ביצועים גבוהים בשרת הוא סוג הדיסק. דיסקים מסוג SSD הם המהירים ביותר, אח"כ דיסקים מסוג SAS והאיטיים ביותר הם דיסקים SATA.
כונני SSD הם הצורה המודרנית ביותר של התקני אחסון, המבוססים באופן מלא על זיכרון פלאש. כונני SSD נוטים פחות לכשלים פיזיים, מה שהופך אותם לאמינים יותר בהשוואה לכונני HDD. כונני Solid State יכולים לספק מהירויות קריאה וכתיבה של עד 400,000 IOPS.
לכן, החלטנו בחברתנו לבנות את כל מערכי האחסון שלנו ב-FULL-SSD Enterprise-grade, כדי להבטיח ביצועי שיא לשרתים הווירטואליים וחווית אירוח ללא פשרות.

דומייניםדומיינים[שאלות: 11]

מה זה שם דומיין - Domain Name?

שם תחום (באנגלית: Domain Name) או שם מתחם הוא שם ייחודי של אתר ברשת האינטרנט, שמבדיל אותו משאר האתרים הנמצאים ברשת.
רישום שמות תחום נעשה על ידי ארגון האינטרנט העולמי, ICANN, וגופים המורשים לכך מטעמו.
בישראל הגוף היחיד הרשאי לרשום שמות תחום הוא איגוד האינטרנט הישראלי (ISOC), המקצה שמות תחת הסיומת il.

מה זה תת דומיין - Sub Domain?

כתובת חלקית תחת הדומיין שלך. לדוגמה: subdomain.yourdomain.com

מה זה דומיין מופנה - Parked Domain?

שמות דומיין נוספים אשר מצביעים לאותו אתר. הדומיין המוגדר parked, יציג את אותו תוכן המוצג באתר המרכזי.

מה זה העברה אוטומטית - Redirect?

העברה אוטומטית מכתובת או תיקייה תחת כתובת לכתובת אחרת. לדוגמה: http://www.yourdomain.com/redirect אל http://www.mydomain.com.

מה זה רשם הדומיין - Registrar?

חברה המבצעת עבורך את רישום הדומיין אצל איגוד האינטרנט.

מה זה DNS?

תוכנה המבצעת תרגום בין שם הדומיין לכתובת ה IP- של השרת עליו מאוחסן האתר.

מה זה Who Is?

כלי המאפשר בדיקה מיהו בעל הדומיין.

מהו מבנה שם התחום?

לשם התחום מבנה הירארכי שיטתי. בעל שם תחום יכול להשתמש בשם התחום שלו ובכל שמות התחום הכפופים לו, או להעביר את השליטה בכולם או בחלקם לאחרים. למשל בעל השליטה בשם התחום הראשי net מאפשר לכל אחד לרשום שם תחום הכפוף לו, למשל sytes.net, ובעל השליטה בשם התחום המשני sytes.net יכול להשתמש בו ובשמות התחום הכפופים לו, או לאפשר לאחרים להשתמש בהם (וזה גם מה שהוא עושה).
דוגמה: לשם התחום של האתר "ארזנט - פתרונות אינטרנט" www.ereznet.co.il המבנה ההירארכי הבא (מימין לשמאל):
il מציין את המדינה שבה נרשם שם התחום. לכל מדינה ציון בן שתי אותיות. למרות שהסיומת us שמורה לארצות הברית, מייסדת האינטרנט, רוב האתרים האמריקאיים משתמשים בשמות התחום הראשיים הכלליים (כגון com, net, org).
co מציין את המגזר בתוך המדינה, ובדוגמה שלפנינו - המגזר המסחרי, שבמדינות מסוימות מצוין על ידי com. מגזרים נוספים הם (רשימה חלקית): ac - אקדמיה, k12 - מערכת החינוך, org - גופים שאינם מסחריים, gov - גופי ממשלה, muni - שלטון מקומי, mil - צבא (תחת il קיים idf, עבור צה"ל).
ereznet הוא שמו הפרטי של האתר, במסגרת המגזר המסחרי בישראל.
www מציין את תפקוד האתר, ובמקרה זה אתר World Wide Web. אין לבחירה בשם זה כל משמעות מעבר לכך שבעל שם התחום יצר ממנו הפניה למחשב בו מתארח האתר.

שמות מתחם בעברית?

ניתן לרשום שמות מתחם בשפה העברית, זאת כחלופה לפראקטיקה של שמות מתחם המכילים מילים עבריות בתעתיק לטיני (כאשר אין כל תקן לתעתיק, כמו במקרה של האותיות כ_, ק_ ו_ח_).
Internationalized Domain Name - IDN הינו שם דומיין (שם מתחם) בשפה שונה מאנגלית. פיתוח הטכנולוגיה של ה-IDNs החל בשנת 1998 באוניברסיטה של סינגפור. האוניברסיטה של סינגפור הקימה את חברת i-DNS.net על מנת להוציא לפועל את השימוש בטכנולוגיה. תהליך קידום השימוש בטכנולוגיית ה-IDNs הינו תהליך הנמצא בעיצומו בכל העולם בשנים האחרונות. הקידוד שהוסכם כסטנדרט עבור IDNs על ידי ארגון ה-IETF הינו ה-Punycode. השימוש ב-IDNs תופס את מקומו כשירות נדרש עם העמקת אחוז החדירה של האינטרנט במדינות ששפתם המקומית שונה מאנגלית, והשפה נכתבת בהן הינה באותיות שאינן לטיניות ביסודם. טכנולוגיית ה-IDNs הוטמעה לאחרונה בדפדפנים המובילים – הטכנולוגיה אומצה על ידי חברת מיקרוסופט בדפדפן Internet Explorer 7, על ידי Mozilla החל בדפדפן Firefox 2. הטכנולוגיה הוטמעה גם בדפדפנים אחרים כגון דפדפן Chrome של חברת Google.
שמות דומיין בכתב עברי, אפשריים כחלק מתקן IDN. הראשונות שהתאפשר לרשום שמות מתחם עבריים תחתיהן היו הסיומות com ו_net. החל משנת 2005, גם הסיומת org צורפה. כמו כן, סיומות לאומיות רבות מאפשרות שמות מתחם בעברית. משנת 2007 הושקו בישראל שמות דומיין בעברית תחת סיומות .קום .נט .ארג על ידי ספקי האינטרנט בישראל: 013 נטוויז'ן, בזק בינלאומי, ו- 012 סמייל.
יש חריג אחד לרישום בישראל - שמות תחום תחת idf.il הם באחריות צה"ל, וניתנים על ידו, למשל http://www.aka.idf.il.
גלישה לשמות מתחם עבריים דורשת תמיכה בתקן IDN מצד הדפדפן (בין הדפדפנים התומכים נמנים Internet Explorer ו-Firefox).

מהם הסיומות שמות מתחם?

לפי שיטת הקצאת כתובות האתרים באינטרנט, הכתובות מחולקות למתחמים (domain) המופרדים ביניהם על ידי נקודות. המתחם העיקרי, המופיע בצד ימין, מכונה סיומת אינטרנט או באנגלית Top-level Domain. סיומות אלו מוקצות על ידי ארגון ה-ICANN.
ישנם שני סוגים של סיומות אינטרנט: סיומות כלליות (gTLD) וסיומות מדינה (ccTLD). סיומות מדינה הן בעלות שתי אותיות וסיומות כלליות הן בעלות שלוש או יותר אותיות. מבין הסיומות הכלליות ישנן כאלה שבשימוש בינלאומי ומנוהלות באופן חופשי ואחרות שנמצאות בשליטת הממשל של ארצות הברית.
.com - מוסדות מסחריים- בינלאומיים.
.net - רשתות תקשורת.
.org - מוסדות ללא מטרות רווח (ללא מס).
.aero - לאתרים של תעשיית התעופה
.biz - לעסקים
.coop - אתרים של קואופרטיבים
.info - שימוש כללי
.museum - אתרים של מוזיאונים
.name - אתרים אישיים של אנשים פרטיים
.pro - לאתרים של אנשי מקצוע (professionals)
לכל מדינה מוקצית סיומת משלה לפי הסימול הסטנדרטי של שתי אותיות לטיניות של אותה מדינה, כגון co.il. או gov.il. בישראל.

כיצד אוכל לבדוק אם דומיין פנוי לרישום מיידי?

בנינו מערכת חיפוש דומיין בכתובת: https://www.ereznet.co.il/domain, שניתן דרכה לחפש דומיין בשילוב רוב הסיומות הקימות בעולם.

אירוח אתרים שיתופי Linux & Windowsאירוח אתרים שיתופי Linux & Windows[שאלות: 20]

מה כוונתכם "ללא התחייבות" בחבילות האחסון ?

ההתחייבות המינימלית לחבילת אחסון הינה חודש (30 יום) בלבד.

מה המשמעות של חבילת אחסון "ללא הגבלה" ?

חבילת אחסון זו היא אכן ללא הגבלה, אך עם מספר סייגים.
נכון להיום לא קיים אחסון שלא מוגבל במשאבים (=מעבד, זיכרון, שטח דיסק וכו') לכן, לא ניתן לספק כמות זכרון בלתי מוגבלת וכך גם לגבי שטח הדיסק בשרת מכיוון שלא קיימים כוננים ללא הגבלה.
לפיכך אחסון "ללא הגבלה" הינו אחסון "בלתי מוגבל בשימוש סביר". המשמעות מבחינתך היא, שעל אתרך לעמוד בקריטריונים מסויימים כדי להבטיח שימוש באירוח שיתופי.
אם ניקח אתרים בסדר גודל של Ynet/Google/Mako, הם לא יוכלו להיכלל בחבילת אחסון זאת, מאחר וצרכי השימוש שלהם גבוהים משמעותית "מהשימוש הסביר".

אילו אתרים לא עומדים בתנאים לאחסון שיתופי "ללא הגבלה"?
אתרי הורדת קבצים (הכוללים קבצי ISO/ZIP/TAR בגודל העולה על 100MB לקובץ) | אתרים אשר עושים שימוש ברוחב פס הגבוה מ-10Mbit ועולה על דקה | אתרים אשר דורשים מעל 20% פעולה ממושכת מתוך המעבד ולמשך יותר מדקה | אתרים אשר דורשים שימוש העולה על 256MB זיכרון RAM | אתרים המריצים שאילתות SQL מורכבות ושזמן הרצתן עולה על 15 שניות | אתרים הדורשים כמות חיבורים העולה על 20 חיבורים בו זמנית למשתמש יחיד | אתרים המופעלים בה יותר מ-15 אשכולות (Threads) או משימות עיבוד בו זמנית למשתמש יחיד | אתרים הכוללים קמפיין מדיה פרסומי | ועוד אתרים דומים אשר יישקלו על ידנו בלבד.

האם ניתנת האפשרות להגדלת חבילת אחסון ומוצרים נלווים ?

כן, בכל רגע נתון תוכל לשדרג את החבילה שרכשת.
ניתן לעבור לכל אחת מהחבילות האחרות אותן אנו מציעים או להגדיל את שטח חבילת אחסון אתרים ו/או את כמות תיבות הדואר. במקביל, תוכל להוסיף בכל רגע נתון מחיצת שטח מאובטח SSL לאתרך או תעודת SSL פרטית.

האם אוכל להשתמש בדומיין שיש כבר ברשותי לחבילת אחסון ?

כן. בעת הזמנת שירות אירוח אתר, ניתן להוסיף בקשה להגדרת הדומיין הקיים שברשותכם.
על מנת להשתמש בדומיין הקיים עליכם לבקש להעביר את הדומיין לשרתינו, אנו נלווה אתכם בשינוי הDNSים של הדומיין לשרתי חברתנו בקלות ובמהירות.

האם ניתן לאחסן מספר אתרים/דומיינים בחבילת אחסון ?

כן, כל חבילת אחסון כוללת אפשרות לאחסן מס' אתרים/דומיינים בחשבון בודד.
ניתן להוסיף דומיין נוסף בחבילת אחסון בלחיצת כפתור בעזרת ממשק הניהול המתקדם.

יש לי אחסון לאתר שלי בחברה אחרת, האם תעזרו לי להעביר אותו לשרתים שלכם ?

כן, בעת הזמנת חבילת אחסון אתם מקבלים מעבר אתר מלא מהספק הקודם לשרתים המהירים והמאובטחים שלנו וכל זאת ללא עלות נוספת !

האם בעת מעבר האתר שלי מחברת אחסון אחרת לשרתים שלכם יגרם נזק ו/או הפסקת שירות, לרבות לתיבות מיילים ?

לא, בעת המעבר אנו נדאג שהאתר יעבור בצורה מהירה וללא פגיעה ברציפות השירות.
בנוסף, כאשר אנו מבצעים מעבר אתר, אנו מספקים ללקוח גישה זמנית לאתר בשרתים שלנו לפני שאנו מבצעים שינוי של רשומות ה-DNS, על מנת להבטיח תקינות ואישור הלקוח לפני המעבר.

האם בחבילת אחסון שיתופי אקבל תיבת מייל עם סיומת הדומיין שלי ?

כן, כל חבילות האחסון שלנו כוללת תיבות מיילים ללא הגבלה!
את תיבות המייל ניתן להקים דרך ממשק הניהול המתקדם ובלחיצת כפתור, בנוסף ניתן להוסיף "הפניות מיילים" + "מנגנון מענה אוטומטי" + "מנגנון הפניית תיבות דוא"ל" + "מנגנון ללכידת הודעות" + וכמובן ממשק דואר WebMail בשילוב אנשי קשר.

האם האתר שלי כולל גיבוי בכל סוג חבילת אחסון שאבחר ?

כן, כל חבילות האחסון (Linux & Windows) כוללים גיבויים.
הגיבויים מבוצעים באופן אוטומטי לשרתי גיבויי חיצוניים. מחולקים באופן הבא:
- גיבוי יומי - כל יום למשך 6 ימים.
- גיבוי שבועי - פעם בשבוע כל יום שבת.
- גיבוי חודשי - כל 01 לחודש (אופציונלי).

האם יש הגנת אנטי וירוס בחבילות האחסון ?

כן, כל חבילות האחסון כוללות הגנת אנטי וירוס ואנטי רוגלות (כולל הגנה בזמן אמת ובעת העלאת קבצים לחשבון)

האם יש הגבלה על כמות תיבות מייל בחבילות אחסון ?

לא, אין הגבלה כלל!
ההגבלה הינה על שטח האחסון הכולל בחשבון ולא על כמות התיבות.

האם יש הגנה על תיבות הדואר ואנטי ספאם לתיבה ?

כן, בכל החבילות האחסון אנו מספקים מנגון אנטי ספאם כולל מערכת אנטי וירוסים ורוגלות.
בנוסף יש לנו מגוון מערכות סינון ולמידת מכונה שעוזרות בעת קבלת מייל בטוח.

האם אקבל גישת SSH בחבילת אחסון שיתופי לינוקס ?

לא, כל חבילות האחסון שיתופי לא כוללת גישת SSH.
במידה והנך זקוק לגישה זו אנו מזמינים אותך לצפות בחבילות שרת וירטואלי LINUX VPS.

האם אקבל גישת RDP בחבילת אחסון שיתופי ווינדוס?

לא, כל חבילות האחסון שיתופי לא כוללת גישת RDP.
במידה והנך זקוק לגישה זו אנו מזמינים אותך לצפות בחבילות שרת וירטואלי WINDOWS VPS.

אילו גרסאות PHP נתמכות בחבילת אחסון ?

אנו תומכים בגרסאות PHP הבאות: 5.6/7.0/7.1/7.2/7.3/7.4/8.0
בעזרת הממשק ניהול ניתן להחליף גרסה לPHP בלחיצת כפתור ובקלות.

האם אתם מספקים מערכת התקנה אוטומטית לאפליקציות קיימות (לרבות Wordpress / Joomla / Drupal) ?

כן, אנו מספקים מערכת להתקנת רוב מערכות הOpen Source הקיימות בשוק - ובלחיצת כפתור מתוך ממשק הניהול.

אילו סוגי ממשקי ניהול אתם מציעים בחבילות אחסון Linux ?

אנו מספקים ממשקי ניהול לבחירתך:
- ממשק Directadmin
- ממשק CPanel
במידה ולא ציינתם את הממשק הרצוי ברירת המחדל תהיה ממשק Directadmin.

איזה ממשק ניהול אתם מציעים בחבילות אחסון Windows ?

אנו מספקים את ממשק ניהול PLESK על גבי שרת Windows Server.

האם אתם מספקים SSL מפתח הצפנה לאתר שלי ?

כן, כל חבילות האחסון השיתופי (Linux&Windows) כוללות אפשרות להתקנת תעודת SSL חינמי בלחיצת כפתור דרך הממשק ניהול. בנוסף אנו מספקים גם תעודות SSL לרכישה.
תעודות הSSL מיועדות אך ורק עבור אתר אינטרנט המאוחסן במערכות EREZNET.
למען הסר ספק, תעודת SSL אינה מהווה הגנה מפני פריצות לאתר ו/או מפני גניבת מידע.

האם הדיסקים בשרת אחסון שתופי הינם SATA או SAS או SSD ?

בכל חבילות אחסון שלנו כל הדיסקים הינם 100% SSD !

אחסון ריסיילר Linux & Windowsאחסון ריסיילר Linux & Windows[שאלות: 10]

מהו חשבון אחסון ריסיילר (Reseller) ?

חשבון ריסיילר הוא רמה אחת מעל לחבילות השיתופיות. הוא מאפשר לכם להיות חברת איחסון אתרים מלאה. אתם יכולים להגדיר את החבילות שלכם כרצונכם: שטח דיסק, תעבורה חודשית, שמות מתחם (דומיין), תיבות דוא"ל, מסדי נתונים וכו'.

מה ההבדל בין חשבון ריסיילר לחשבון אחסון רגיל ?

היתרון המשמעותי הינו בהקמת USER לכל לקוח וללא תלות בלקוח אחר בחשבון.
ממשק ניהול עצמאי ללקוחותיכם: כל לקוח יכול ליצור חשבון אישי שיאפשר לו לנהל את אתרו באופן משוכלל ומבלי לערב אתכם.
שליטה מרכזית: ממשק ניהול השולט בכל החשבונות - הן שלכם והן של הלקוחות שלכם.
בנוסף, בחשבון ריסיילר הינכם זכאים לנתונים הבאים: שמות מתחם ("דומיינים"): אין מגבלה על כמות שמות מתחם. מסדי נתונים: אין מגבלה על כמות מסדי נתונים. תיבות דוא"ל: אין מגבלה על כמות יצירת תיבות הדואר אלקטרוני.

האם הלקוחות שלי יידעו שזה אני או חברת האירוח שלי ?

הם יאמינו שזה אתה! אתה יכול לנהל עסק אירוח משלך תחת המותג שלך מבלי שהלקוחות שלך ידעו מי הוא ספק האירוח שלך בפועל. יתרון זה נותן לך שליטה מוחלטת בקידום העסק שלך כשהשם הבלעדי שלך מופיע תחתיו.

האם עלי להיות מומחה לאירוח כדי לנהל חבילת ריסיילר ?

לא. אנו נטפל בכל העבודה האחורית וה"מלוכלכת", כך שתוכל להתמקד בבניית העסק שלך. חומרת שרתים, קישוריות, תשתיות רשת, הגדרה ותחזוקת חומרה, אבטחה ועדכונים עבור השרת שלך מטופלים על ידנו ולך נשאר לנהל את לקוחותיך.

מי יעניק תמיכה ללקוחות שלי - אני או ErezNet?

זה כל הרעיון בלהפוך לחברת אירוח בין רגע בעזרת חבילות הריסיילר שלנו, אתה כמשווק אירוח אמור לספק תמיכה ראשונה ובסיסית ללקוחותיך. עם זאת, לפעמים אתה עלול להיתקל במצבים שאין לך מספיק גישה לשרת כדי לבדוק ולחקור בעיה מסוימת, וכאן אנו נכנסים לתמונה עם תמיכה מלאה ב- HelpDesk שלנו והצוות שלנו יעשו כמיטב יכולתם לעזור לך.

האם ניתנת האפשרות להגדלת חבילת ריסיילר ומוצרים נלווים ?

כן, בכל רגע נתון תוכל לשדרג את החבילה שרכשת.

יש לי חשבון ריסיילר בחברה אחרת, האם תעזרו לי להעביר אותו לשרתים שלכם ?

כן, בעת הזמנת חבילת אחסון ריסיילר אתם מקבלים מעבר מלא מהספק הקודם לשרתים המהירים והמאובטחים שלנו וכל זאת ללא עלות נוספת !

האם בעת מעבר האתר שלי מחברת אחסון אחרת לשרתים שלכם יגרם נזק ו/או הפסקת שירות, לרבות לתיבות מיילים ?

לא, בעת המעבר אנו נדאג שהאתר יעבור בצורה מהירה וללא פגיעה ברציפות השירות.
בנוסף, כאשר אנו מבצעים מעבר אתר, אנו מספקים ללקוח גישה זמנית לאתר בשרתים שלנו לפני שאנו מבצעים שינוי של רשומות ה-DNS, על מנת להבטיח תקינות ואישור הלקוח לפני המעבר.

האם חבילת הריסיילר שלי כוללת גיבויים לכל היוזרים המשניים ?

כן, כל חבילות ריסיילר (Linux & Windows) כוללים גיבויים.
הגיבויים מבוצעים באופן אוטומטי לשרתי גיבויי חיצוניים. מחולקים באופן הבא:
גיבוי יומי - כל יום למשך 6 ימים.
גיבוי שבועי - פעם בשבוע כל יום שבת.
גיבוי חודשי - כל 01 לחודש (אופציונלי).

האם אתם מספקים מערכת התקנה אוטומטית לאפליקציות קיימות (לרבות Wordpress / Joomla / Drupal) ?

כן, אנו מספקים מערכת להתקנת רוב מערכות הOpen Source הקיימות בשוק - ובלחיצת כפתור מתוך ממשק הניהול.

אחסון תיבות דואראחסון תיבות דואר[שאלות: 17]

האם ניתנת האפשרות להגדלת חבילת דואר MAIL ?

כן, בכל רגע נתון תוכל לשדרג את החבילה שרכשת.
ניתן לעבור לכל אחת מהחבילות האחרות אותן אנו מציעים או להגדיל את שטח חבילת המייל ו/או את כמות תיבות הדואר.

האם חבילת דואר כוללת דומיין פרטי ?

לא, עלייך לרכוש דומיין בנפרד או להעביר/להפנות אלינו את הדומיין הקיים שלך דרך רשומות ה-DNS.

האם אוכל להשתמש בדומיין שיש כבר ברשותי לחבילת אחסון מייל?

כן. בעת הזמנת שירות אירוח מייל MAIL, ניתן להוסיף בקשה להגדרת הדומיין הקיים שברשותכם.
על מנת להשתמש בדומיין הקיים עליכם לבקש להעביר את הדומיין לשרתינו, אנו נלווה אתכם בשינוי הDNSים של הדומיין לשרתי חברתנו בקלות ובמהירות.

מהו דואר אלקטרוני (E-mail) ?

דואר אלקטרוני (בראשי תיבות: דוא"ל, באנגלית: E-mail) הוא הודעה אלקטרונית המועברת ממחשב למחשב דרך רשת שרתים. ניתן לשלוח דואר אלקטרוני ליותר מנמען אחד במקביל בפורמט טקסט פשוט או HTML וניתן לצרף להודעת דואר אלקטרוני גם קבצים.

כיצד בנויה כתובת דואר אלקטרוני ?

כתובת דואר אלקטרוני מורכב משני חלקים ובינהם סימן מפריד בצורת שטרודל '@'. החלק המופיע לפני הסימן הוא למעשה שם המשתמש שלכם בשרת הדואר של ספקית החשבון. החלק המופיע לאחר סימון ה @ הוא כתובת השרת שלכם.

מה זה WebMail ?

דואר מבוסס רשת (בלועזית: Webmail) הוא שירות דואר אלקטרוני המאפשר גישה אל כל שירותי הדואר דרך דפדפן, באמצעות תוכנת דואר אלקטרוני המותקנת על שרת Web של ספק השירות, ומשמשת כממשק המציג את הודעות הדואר האלקטרוני בדף אינטרנט בדפדפן.
מטרת השירות היא לספק יכולת גישה נוחה ופשוטה לחשבון הדואר האלקטרוני מכל מחשב המקושר לרשת האינטרנט, ללא תלות בתוכנת דואר אלקטרוני המותקנת על המחשב המקומי (כדוגמת Microsoft Outlook), וללא צורך להתקין ולהגדיר תוכנה כזו.

מה זה חשבון POP3 ?

חשבון POP3 הוא חשבון דואר בוא מתבצע הליך קבלת דואר בשלושה שלבים; תוכנת הדואר פונה אל השרת על פי ההגדרות, ברגע ב נוצר חיבור המערכת מבצעת אימות של המשתמש על פי שם המשתמש והסיסמא השמורים בהגדרות החשבון ולאחר הליך האימות ההודעות מועברות משרת הדואר אל תיבת הדואר הנכנס בתיבת הדואר.
בסוג חשבון זה ההודעות עצמן נשמרות על המחשב האישי בתוך קובץ הנתונים של תוכנת הדואר ונמחקות מהשרת. קיימת אפשרות לשמירת עותק של ההודעות על השרת - בחירה באפשרות זו תשכפל את ההודעות בשרת ותוריד את ההודעות המועתקות על המחשב המקומי.
החיסרון המשמעותי בשימוש בחשבון זה הוא העובדה כי לא נשמר גיבוי של ההודעות בשרת הדואר, אלא במידה ונבחרה האפשרות להשארת עותק על השרת. אך, גם בעת שימוש באפשרות זו במידה ומשתמש יתחבר לתיבה ללא הגדרה זו הוא יוריד את כל הודעות המקור ולמעשה ירוקן את התיבה בשרת הדואר.

מה זה חשבון IMAP ?

חשבון IMAP שונה לחלוטין מחשבון POP3. בחשבון זה המידע עצמו אינו מורד מהשרת אל תוכנת הדואר אלא מבוצע סינכרון של המידע כל העת. משמעות הדבר פשוטה - המידע נמצא בכל מקום בו מוגדר החשבון בכל נקודת זמן.
ניתן להגדיר את החשבון כמה וכמה פעמים בכמה מחשבים שונים כאשר בכולם יופיע אותה המידע והוא יתעדכן בכל פעם שנבצע פעולה כלשהי. היתרון המשמעותי של השימוש בחשבון IMAP הוא היכולת לסנכרן את המידע בין כמה וכמה מחשבים שונים הנמצאים במיקומים שונים.

מה זה דואר זבל (SPAM) ?

אחת הבעיות בדואר אלקטרוני היא דואר זבל, סוג של פרסום מקוון, הגורם לעומס על שרתים ומטריד אנשים רבים. בשל היות הדואר האלקטרוני כלי פשוט, נוח ואנונימי (במידה מסוימת) היכול להגיע לכמות גדולה של אנשים ובעל פונטנציאל פרסומי רב, מהווה הוא יתרון מבחינת מפרסמים רבים אשר שולחים באמצעותו פרסומות לכל דיכפין, גם לכאלו שאינם מעוניינים בשירותיהם של המפרסמים.
דוא"ז הינו דואר אלקטרוני המוני, הכולל מסר פרסומי ונשלח לאדם מבלי שביקש לקבלו או יצר קשר קודם כלשהו עם המפרסם. משגרי דוא"ז, הידועים בכינוי "Spammers" שולחים הודעות דוא"ז אחידות לעשרות ואף למאות מיליוני נמענים ביממה, מבלי שהמשלוח יהיה כרוך בעלות ממשית לשולח.

מה חוק דואר זבל ?

ב- 27/5/2008, התקבל בכנסת בקריאה שנייה ושלישית התיקון לחוק התקשורת (בזק ושידורים) בו אישרה הממשלה את הצעת חוק האוסרת על גופים מסחריים לשלוח דואר זבל.
הגדרות אותן מגדיר החוק בעניין הן:
- "דבר פרסומת" - מסר המופץ באופן מסחרי, שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת.
- "הודעה אלקטרונית" - מסר בזק מקודד המועבר ברשת האינטרנט אל נמען או קבוצה של נמענים, וניתן לשמירה ולאחזור בדרך ממוחשבת.
- "הודעת מסר קצר" - מסר בזק הכולל כתב, לרבות אותות או סימנים, או מסר בזק הכולל חוזי או שמע, ומועבר באמצעות רשת בזק ציבורית אל ציוד קצה של נמען או קבוצה של נמענים.
- "מערכת חיוג אוטומטי" - מיתקן בזק המשמש לחיוג או לניתוב אוטומטיים של רצף שיחות לקבוצה של נמענים לשם העברת מסר קולי מוקלט אל אותם נמענים.
- "מפרסם"- מי ששמו או מענו מופיעים בדבר הפרסומת כמען להתקשרות לשם רכישתו של נושא דבר הפרסומת, מי שתוכנו של דבר הפרסומת עשוי לפרסם את עסקיו או לקדם את מטרותיו, או מי שמשווק את נושא דבר הפרסומת בעבור אחר; לעניין זה, לא יראו כמפרסם מי שביצע, בעבור אחר, פעולת שיגור של דבר פרסומת כשירות בזק לפי רישיון כללי, רישיון מיוחד או מכוח היתר כללי, שניתנו לפי חוק זה.
על פי התיקון, לא ישלח מפרסם דבר פרסומת באמצעות פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית או הודעת מסר קצר, בלא קבלת הסכמה מפורשת מראש בכתב מהנמען.
הפרת החוק מהווה עבירה פלילית עליה יינתן קנס של עד 202,000 שקלים במקרה של הפרה חמורה, או עד 67,300 שקלים במקרה של מפרסם שלא הציג בצורה ברורה את ההודעה כפרסומת או לא סיפק פרטים מדויקים לצורך פניה להפסקת משלוח הפרסומות. בנוסף, קובע החוק כי משלוח דואר פרסומי יכול לשמש עילה לתביעה אזרחית פרטית או ייצוגית. במקרה זה, יכול בית המשפט לפסוק פיצוי של עד 1,000 שקלים לכל הודעה שנשלחה, ללא צורך בהוכחת נזק.

מה זה אנטי-ספאם (Anti-Spam) ?

אנטי-ספאם הוא תוכנה שתפקידה זיהוי וסינון דואר זבל.
בדואר אלקטרוני, כמו בשאר האינטרנט, קיימת בעיה של סינון המידע, והאנטי-ספאם נועד למנוע בעיה זו. גידול כמויות הדואר האלקטרוני יוצר בעיות שונות, כגון: אחסון וניהול המידע, בעיות אבטחת מידע ותופעת דואר הזבל.

האם יש הגנה על תיבות הדואר ואנטי ספאם לתיבה ?

כן, בכל החבילות האחסון אנו מספקים מנגון אנטי ספאם כולל מערכת אנטי וירוסים ורוגלות.
בנוסף יש לנו מגוון מערכות סינון ולמידת מכונה שעוזרות בעת קבלת מייל בטוח.

האם יש הגנת אנטי וירוס בחבילות המייל ?

כן, כל חבילות המייל כוללות הגנת אנטי וירוס ואנטי רוגלות (כולל הגנה בזמן אמת ובעת קבלת קבצים).

האם המייל שלי כולל גיבוי בכל סוג חבילת דואר ?

כן, כל חבילות הדואר (MAIL) כוללים גיבויים.
הגיבויים מבוצעים באופן אוטומטי לשרתי גיבויי חיצוניים. מחולקים באופן הבא:
- גיבוי יומי - כל יום למשך 6 ימים.
- גיבוי שבועי - פעם בשבוע כל יום שבת.
- גיבוי חודשי - כל 01 לחודש (אופציונלי).

האם המייל שלי כולל תעודת SSL ?

כן, אנו מספקים תעודת SSL בכל חבילות המייל - בחינם!

האם ניתן להתחבר לשרת דואר ממספר מכשירים בו זמנית ?

כן, ניתן להתחבר לשרת דואר מהמחשב הנייח / מהמחשב הנייד / מכל סוגי המכשירים הניידים ובמכל מקום בעולם עם חיבור לאינטרנט.

שרת וירטואלי VPSשרת וירטואלי VPS[שאלות: 9]

מהו שרת וירטואלי פרטי (VPS)?

VPS = Virtual Private Server, באמצעות תוכנת וירטואליזציה, ניתן לחלק שרתים פיזיים למספר שרתים 'וירטואליים' כאשר כל שרת וירטואלי נראה ופועל כמו שרת ייעודי בודד. שרתים וירטואליים יכולים להריץ מערכות הפעלה משלהם, כלומר כל מערכת יכולה להיות מנוהלת באופן עצמאי - כולל אתחול מחדש של המערכת. שרת וירטואלי פרטי מאפשר לך למנף את היתרונות של שרתים ייעודיים בעלויות נמוכות.

מהם היתרונות בשימוש ב- VPS?

ישנם יתרונות רבים משימוש בשרת וירטואלי VPS, כגון: אבטחה מוגברת, אמינות, קלות שימוש, עלות נמוכה לעומת שרת פיזי, יתרון בולט הוא 'גמישות' בכך שבכל רגע נתון ניתן להגדיל את משאבי השרת וללא צורך בהתקנת רכיבים פיזיים.
בנוסף, ניתן להתקין כל סוג של מערכת הפעלה וממשק ניהול, להוסיף ולהסיר יישומי תוכנה כרצונך. VPS מאפשר להתאים באופן אישי את חוויית המשתמשים אשר גורם יתרון תחרותי.

מי צריך להשתמש ב- VPS?

כל בעל עסק שצופה צמיחה צריך לשקול לעבור ל-VPS. חברות, עסקים, אתרי אינטרנט עם ריבוי משתמשים, חנויות וירטואליות, עסק הזקוק ליישומים ספציפיים / מותאמים אישית.

מה ההבדל בין שרת VPS לשרת ייעודי?

שרת וירטואלי פרטי הוא מחיצה בשרת פיזי. ניתן לחלק את השרת הפיזי למספר מחיצות וירטואליות. לעומת שרת פיזי אשר מוקדש כולו ללקוח בודד.

האם אתם מספקים כתובת IP ייעודית בחבילות VPS ?

כן. כל החבילות שלנו מסופקות עם כתובת IP v4 ייעודית משלך, ישנם חבילות שמקבלות 2 כתובות IP אישיות.
במידה והנך זקוק לכתובות IP נוספות ניתן בכל עת לרכוש בתוספת תשלום.

האם שרתי ה-VPS שלכם תומכים במערכות הפעלה לינוקס ו ווינדוס?

כן, הענן שלנו תומך בסביבות Windows וגם Linux.
לחבילות שרת Windows VPS.
לחבילות שרת Linux VPS.

האם שרת וירטואלי מאובטח ואישי רק בשבילי ?

שרתים VPS הם סביבות פרטיות, מבודדות. אתה יכול להיות רגוע ובטוח שהשרת שלך והנתונים שלך לא יושפעו מהקוד של משתמשים אחרים. יתרון זה חשוב במיוחד עבור יישומי אינטרנט קריטיים ומבטיח שירותים אמינים ללקוחות שלך.

האם ניתנת האפשרות להגדלת שרת VPS ומוצרים נלווים ?

כן, בכל רגע נתון תוכל לשדרג את החבילה שרכשת.
ניתן לעבור לכל אחת מהחבילות האחרות אותן אנו מציעים או להגדיל את שטח הדיסק / זיכרון / כח עיבוד. במקביל, תוכל להוסיף מוצרים משלימים, ממשקי ניהול, פלגינים וכדומה.

האם אקבל גישת מנהל בחבילת שרת VPS ?

כן, בחבילות שרת מבוסס לינוקס ניתנת גישת SSH (ROOT) מלאה.
בחבילות שרת מבוסס Windows ניתנת גישה (ADMIN) RDP מלאה.

שרת רדיו אינטרנטשרת רדיו אינטרנט[שאלות: 12]

האם ניתנת האפשרות להגדלת חבילת שידור ומוצרים נלווים ?

כן, בכל רגע נתון תוכל לשדרג את החבילה שרכשת.
ניתן לעבור לכל אחת מהחבילות האחרות אותן אנו מציעים או להגדיל את כמות המאזינים ו/או את איכות השידור. במקביל, תוכל להוסיף בוט שידור.

מה זה SHOUTcast ?

SHOUTcast הינה תוכנת שידור, ששוחררה בשנת 1998 על ידי חברת Nullsoft. נוסדה בשנת 1997 על ידי טום פפר וג'סטין פרנקל. AOL רכשה את Nullsoft בשנת 1999, ולאחר מכן הפך פפר למנהל SHOUTcast והמשיך לעבוד על SHOUTcast עם פרנקל וסטיבן 'תג לומיס. בשנת 2014 מכרה AOL את Shoutcast ו- Winamp ל Radionomy.

מה זה Icecast ?

Icecast הינה תוכנת שידור, נוצרה על ידי ג'ק מופיט ובראת 'ראגהאבן בשנת 1999. התוכנה פורסמה תחת רישיון ציבורי ומנוהלת על ידי קהילת Xiph. לא רק שניתן להשתמש ב- Icecast, אלא שאתה יכול גם להיות מעורב על ידי תרומה או תרומה של קוד.

מהי תוכנת שרת הזרמת מדיה וכיצד היא עובדת?

זוהי קבוצה של הוראות (או שורות קוד) המורות למחשב כיצד לקבל תוכן מלקוח מקור (למשל, תוכנית מקודדת) ולהעביר מידע זה ללקוחות.
לקוחות הם בעצם מכשירים או תוכניות שניגשים לשירותי שרת, למשל, דפדפן או אפליקציה אשר מקבלות הזרמת תוכן שמע משרת רדיו.

מה זה Latency - זמן השיהוי ?

משמעות המילה 'חביון' היא השהייה: עיכוב של אות מסוים לפני שהוא מגיע ליעדו.

מה זה KBPS ?

קצב נתונים (באנגלית: Bit rate) הוא מונח מתחום טכנולוגיית המידע ותקשורת מחשבים המציין כמות של ביטים העוברים תהליך כלשהו לאורך זמן מסוים. דוגמה לתהליך יכולה להיות דחיסת נתונים או העברת נתונים בקו תקשורת.
לרוב, קצב נתונים נמדד ביחידות סיביות-לשנייה (bps או bit/s) הנפוצה בהעברת נתונים טורית, או בית-לשנייה (Bps או Byte/s), השקולה ל-8bps, בהעברת נתונים מקבילית או העברת קבצים.
• 32kbit/s – איכות רדיו AM
• 64kbit/s – איכות טלפון
• 96kbit/s – איכות רדיו FM
• 128-160kbit/s – קידודי שמע נפוצים
• 192kbit/s – לרדיו דיגיטלי וקובצי MP3
• 1411kbit/s – איכות CD

מה הכוונה כמות מאזינים ?

כמות המאזינים המקסימלית שיוכלו להאזין לשידור שלכם בו זמנית.
חשיבותו של מאפיין זה נובעת מעצם העובדה שכמות המאזינים המירבית שמוגדרת לשרת הרדיו שלכם היא הרף המקסימלי שהמשתמשים יוכלו להאזין בו זמנית לשידור הרדיו שלכם. לדוגמא: שרת רדיו שהוגדר לשדר ל50 מאזינים בלבד, כאשר המאזין ה51 יתחבר לשידור הוא יאלץ להמתין ולחכות שאחד המאזינים יפסיק להאזין לשידור הרדיו שלכם ורק אז יוכל להתחבר ולהאזין לשידור.

האם ניתן לשדר מכל מקום בעולם ?

כן, מכל מקום בעולם. מספיק רק מחשב הכולל חיבור לאינטרנט.

איזה תוכנה דרושה לשידור לשרת רדיו ?

ישנם מספר רב של תוכנות שידור חלקם בעלות וחלקם חינמיות.
אנו ממליצים ללקוחות חדשים אשר מעולם לא ביצעו שידור ברדיו, להתחיל ולהכיר את עולם הסטרימינג באמצעות תוכנות שידור חינמיות ורק לאחר תרגול והיכרות מלאה לעבור לתוכנות שידור מקצועיות.

האם לינק השידור כולל SSL ?

כן, כל חבילות השידור כוללות SSL ולינק מאובטח בשילוב HTTPS ללא עלות נוספת.

מה כולל דף נחיתה אישי לשרת רדיו ?

דף נחיתה כולל "סאב דומיין" אישי, המאוחסן בשרתי SSD מתקדמים.
הדף כולל עיצוב בסיסי במרכיב- לוגו עליון אשר יישלח ע"י הלקוח, נגן מובנה התומך בכל סוגי הדפדפנים ובנוי בHTML5.
ניתן לקשר את הדף בPOPUP באתרכם או כשימוש אישי לכל מאזין לרדיו.

האם חלה חובת התשלום לאקו"ם בגין השמעת מוסיקה ?

ברוב המקרים התשובה הסופית תיהיה "כן!"
במידה והנכם בטוחים שהשירים ו/או קבצי הסאונד שהנכם משדרים ללא זכויות שמורות אז לא תצטרכו לבצע תשלום נוסף לאקו"ם, בכל שאלה נוספת בנושא אנו ממליצים ליצור קשר עם אקו"ם בacum.org.il.

תעודות אבטחה SSLתעודות אבטחה SSL[שאלות: 1]

מה זה הצפנת נתונים - SSL ?

טכנולוגית הצפנת נתונים בין דפדפן הלקוח לשרת. ניתן לזהות דף העושה מוצפן על ידי סימן מנעול קטן מצד ימין בדפדפן ועל ידי כך שתחילת הכתובת של האתר היא HTTPS במקום HTTP. הצפנת המידע חשובה כאשר הדפים המועברים מהשרת ללקוח והנתונים הנשלחים על ידי הלקוח לשרת הם אישיים וצריך למנוע ממאזין על הקו לפענח אותם.

CLOUDFLARECLOUDFLARE[שאלות: 13]

מה זה Cloudflare?

Cloudflare הוא מוצר מסוג CDN המגן מפני איומים כמו הזרקת SQL וגניבת זהות. Cloudflare גם משפר את ביצועי האתר ומזרז את זמני הטעינה באמצעות מרכזי הנתונים המרובים שלהם הממוקמים ברחבי העולם.

איך עובד Cloudflare?

Cloudflare מבטיח שהאתר שלך מוגן ומסופק לגולש במהירות המירבית. ברגע שהאתר שלך מצטרף לקהילת Cloudflare, תעבורת האינטרנט שלו מנותבת דרך רשת מרכזי הנתונים הגלובלית שלהם. המבקרים שלך יחוו את זמני טעינת הדפים המהירים ביותר ואת הביצועים הטובים ביותר.
תוכלו ליהנות גם מCloudflare שכן הוא מגן על האתר שלכם מפני איומים, בוטים פוגעניים וסורקים שיכולים לבזבז את רוחב הפס ואת משאבי השרת שלכם.

כמה גדולה רשת Cloudflare?

רשת הענן הגלובלית (Anycast) של Cloudflare משתרעת על פני 200 ערים ביותר מ-95 מדינות, מה שמאפשר ל-Cloudflare לעבוד תוך 100 אלפיות השנייה. מקטין את זמן ההשהיה הראשונים על ידי העברת תוכן קרוב יותר למבקרים.

מי משתמש בCloudflare?

יותר מ-100,000 לקוחות משתמשים ובוטחים בשירות Cloudflare, כולל מספר מהחברות הגדולות ביותר בעולם כמו פייסבוק, Lyft, Stack, Udemy, Hubspot, Shopify ורבים אחרים.

כמה שאילתות DNS יכולה Cloudflare להתמודד?

רשת Anycast העולמית של Cloudflare מופעלת על ידי שירות ה- DNS שלהם, ומתמודדת עם למעלה מ-740 מיליארד שאילתות DNS מדי יום.
כ- 25 מיליון נכסי אינטרנט, כולל ארגונים גדולים, אתרי מסחר אלקטרוני וסוכנויות ממשלתיות משתמשים ב- Cloudflare DNS כדי לוודא שאתר האינטרנט שלהם זמין תמיד לכל אדם בעולם.

האם Cloudflare עובדת מול כל מערכת CMS?

Cloudflare עובדת מול כל מערכת CMS ועם כל אתר (Drupal, Wordpress, Joomla וכו'), אנו נשמח לעזור לך להתקין ולקפנג את Cloudflare באתרך.

כיצד משפיע Cloudflare על ביצועי הSEO של האתר שלי?

מהירות האתר וחוויית הדף הם גורמי דירוג ישירים של SEO, כאשר גוגל אף מציינת שהיא מודדת אתרים לפי זמן הטעינה הראשוני.
השימוש בCloudflare הוא הדרך הטובה ביותר לשפר את טעינת הדפים ולספק חוויות משתמש עשירות, כאשר אנליסט הטרנדים של גוגל, ג'ון מולר, אפילו מצהיר ש-CDN יכולים לעזור לדירוג לאתרים היטב.

מהי התקפת DDoS?

מתקפת DDos מציפה אתר או שירות מקוון בכמות גדולה של תנועה כדי להפוך אותם ללא זמינים. האתר המותקף בדרך כלל מרשת מחשבים הנקראת BotNet.
BotNet היא רשת מחשבים המשמשת לגרום להתקפת DDoS (Distributed Denial of Service). מחשבי BotNet משמשים לעיתים קרובות ללא ידיעת בעליהם או אישורם מכיוון שהם כנראה מכילים וירוס או תוכנה זדונית שלא ביודעין על המחשב.

האם יש עלות נוספת להגנה על DDoS?

לא, הגנת ה- DDoS של Cloudflare וה- CDN העולמי כלולים בכל החבילות.

האם יש צורך להתקין חומרה או תוכנה?

לא, אין התקנה של חומרה או תוכנה, והשירות שקוף לחלוטין למשתמשים שלך.

האם נדרשים שינויים בקוד?

אין צורך בשינויים בקוד וההתקנה מאוד מהירה.

אילו מוצרי אבטחה יש לCloudflare?

חומת אש, הגנת DDoS, הגבלת בקשות, ניהול בוטים ועוד. הצוות המנוסה שלנו יעזור לך לבחור את החבילה המתאימה לארגון שלך על סמך המדדים שלך.

ניטור אתרים ושרתיםניטור אתרים ושרתים[שאלות: 9]

מהיכן מתבצעים שרתי הניטור ?

מיקום הניטור הראשי הוא בישראל, וישנם צמתים אחרים במדינות אחרות כדי לאמת את הסטטוסים.

האם הניטור משפיע על ביצועי האתר / השרת שלי ?

לא, הניטור לא משפיע כלל על ביצועי האתר / השרת שלך.

האם הניטור משפיע על הנתונים הסטטיסטיים של האתר שלי ?

לא, הניטור לא משפיע על סטטיסטיקות האתר.
רוב שירותי הניתוח (כגון Google Analytics) משתמשים ב-JavaScript ע"מ לאסוף נתונים, והבקשות ניטור שלנו אינן מפעילות JavaScript.

כל כמה זמן מתבצע בדיקת ניטור ?

בדיקת הניטור ודו"חות גרפים מבוצעים בהפרש של כל 5 דקות.
בנוסף, ניתן להציג את הגרפים בזמן אמת, בהפרש של כל 5 שניות בין בדיקה לבדיקה.

איזה סוגי ניטור אתם מאפשרים ?

סוגי הניטור מחולקים ל3 מצבים:
HTTP/s: ניטור המשמש עבור בדיקת תקינות אתרי אינטרנט
השירות שולח בקשות באופן קבוע (שהן זהות כאורח המבקר באתרך) לכתובת האתר ומחליט אם האתר פעיל או לא בהתאם לסטטוס המתקבל HTTP.
- בניטור זה ניתן לשלב בדיקה באמצעות keyword אשר בודק שאכן נמצאה מילת המפתח ומחזיר תשובה האם האתר באוויר בהתאם.

Ping: ניטור המשמש עבור בדיקת תקינות שרת ייעודי / שרת וירטואלי.
השירות שולח בקשת Ping-ICMP באופן קבוע לשרת ולפי התשובה המתקבלת מהשרת מחליט אם השרת באוויר או לא.
- בקשת Ping אינו מתאים למעקב אחר אתרי אינטרנט, ייתכן שכתובת הIP של השרת יכולה להגיב (השרת באוויר) אבל האתר לא פעיל.

Port: ניטור המשמש בקשות (לServiceים) עבור שירותי smtp, dns, pop וכדומה, כל השירותים הללו פועלים מתוך יציאה ספציפית. (Port number)

במידה ואינכם יודעים איזה ניטור אתם צריכים, אנו נלווה אתכם בעת הגדרת הניטור.

אילו סוגי גרפים אתם מספקים ?

סוגי הגרפים שאנו מספקים הינם:

אילו סוגי התראות אקבל בעת נפילה ?

כאשר המוניטור שלנו מזהה נפילה תשלח הודעה באמצעות:
E-mail: התראה מסודרת למייל הלקוח הכוללת: שם אתר / שרת, כתובת IP, מספר יציאה (Port), סוג שגיאה (+Error number), תאריך ושעה.

PUSH Notification: התראה קופצת למכשיר הנייד. (תומך בכל סוגי המכשירים הניידים: Android + iOS (iPhone, iPod Touch, and iPad)
- בנוסף ניתן לקבל התראה גם במחשב האישי: Desktop (Chrome, Firefox, Safari/macOS
* נדרשת התקנה של אפליקציה למכשיר (מידע נוסף ניתן למצוא https://pushover.net)

בנוסף, כאשר המוניטור מזהה שהאתר / השרת חזרו לאוויר תשלח הודעה מסודרת שהכל תקין.

כמה אתרים ו/או שרתים אוכל לנטר בחבילות שלכם ?

בחבילת ניטור WEB ניתן עד 10 אתרים HTTP/S, בחבילת ניטור SERVERS ניתן עד 20 אתרים ו/או שרתים.
הניטור לאתר מבוצע באמצעות HTTP/S, הניטור עבור שרתים מבוצע באמצעות PING, PORT

אני זקוק להרבה יותר ניטורים, מה עלי לעשות ?

במידה והחבילות שלנו לא מספיקות לך, בבקשה צור קשר בטלפון 077-2148004 או לדוא"ל: sales@ereznet.co.il ואנו נשמח לעזור לך בבניית חבילה מותאמת אישית.